ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

معاینه فنی خودروهای معیوب
اخبار خودرو

معاینه فنی خودروهای معیوب چگونه ممکن می‌شود؟

معاینه فنی خودروهای معیوب یکی از رویدادهای مرسوم حال‌حاضر در این مراکز به شمار می‌آید که نمونه تقلب در حوزه خودرو است.

مرتضی قانع
نوشته شده توسط مرتضی قانع | ۱ آبان ۱۴۰۲ | ۱۹:۰۰

این روزها تقلب در همه حوزه‌ها به شدت افزایش یافته است. بازار خودرو و به ویژه معاینه فنی هم از این قاعده مستثنا نیست. متخلفان برای حل مشکل خود به سراغ افراد با نفوذ در این حوزه می‌روند تا برای خودروهای معیوب معاینه فنی دریافت کنند. در مراکز معاینه فنی افرادی حضور دارند که با دریافت مبالغی خاص برگه معاینه فنی را به طرف مقابل تحویل می‌دهند. هزینه دریافت این برگه به مدل، نوع و سال ساخت خودرو بستگی دارد. معاینه فنی خودروهای معیوب یکی از رویدادهای مرسوم حال‌حاضر در این مراکز به شمار می‌آید.

«عباس مجیدی نژاد»، رئیس هیات مدیره انجمن صنفی مرکز معاینه فنی، درباره چگونگی امکان دریافت معاینه فنی برای خودروهای معیوب گفت: «اینکه برخی افراد بدون حضور خودرو اقدام به اخذ معاینه فنی می‌کنند کذب محض است. چون خودرو باید در مرکز معاینه فنی عکس‌برداری شود و این در سیستم ثبت می‌شود.»

نحوه دریافت معاینه فنی خودروهای معیوب

وی درباره دریافت معاینه فنی در ازای پرداخت مبلغ اضافه و نادیده‌گرفتن عیوب گفت: «این موضوع را نمی‌توان رد کرد. در اینجا باید بازرسی‌های خاصی وجود داشته باشد که آن را در موارد درون‌شهری ‌سازمان شهرداری‌ها و در موارد برون‌شهری‌ دفاتر کنترل ترافیک و راهداری‌ها و حمل‌و‌نقل جاده‌ای‌ انجام می‌دهند.»

مجیدی نژاد در پایان گفت: «نمی‌توان گفت که در سازمان‌های معاینه فنی همه قوانین به درستی اجرا می‌شود و عملکرد این سازمان هیچ مشکلی ندارد. اما مسئله اصلی در جلوگیری از تصادفات و کاهش آلایندگی رعایت استاندارد‌‌هایی است که در کل دنیا اجباری و در ایران به‌صورت اختیاری اجرا می‌شود. بنابراین نمی‌توانیم همه تقصیرات را به‌طور کامل به گردن معاینه فنی بیندازیم. ما نمی‌توانیم بگوییم اگر این مسائل درست شود همه تصادفات رانندگی و آلودگی هوا از بین می‌رود. اما قبول دارم که یکی از مسائل بازدارنده در این فرآیند معاینه فنی است و در این‌که سازمان معاینه فنی باید کار خود را به درستی انجام دهد شکی وجود ندارد.»

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی