ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

قیمت پارکینگ
اخبار خودرو

قیمت پارکینگ در سال 1403 از سوی‌ شورای شهر تهران چقدر تعیین شده است؟

اعضای شورای شهر تهران در روزهای پایانی بهمن‌ماه 1402، قیمت پارکینگ عمومی شهر تهران در سال 1403 را به میزان 40 درصد افزایش دادند.

مرتضی قانع
نوشته شده توسط مرتضی قانع | ۱ اسفند ۱۴۰۲ | ۲۰:۳۰

اعضای شورای شهر تهران در روزهای پایانی بهمن‌ماه 1402، قیمت پارکینگ عمومی شهر تهران در سال 1403 را به میزان 40 درصد افزایش دادند. این خبر را «سیدجعفر تشکری هاشمی»، رئیس کمیسیون عمران و حمل‌ونقل شورای اسلامی شهر تهران اعلام کرد. تصمیم برای افزایش 40 درصدی قیمت پارکینگ در دویست و شانزدهمین جلسه شورا گرفته شد. این نرخ‌ها برای خودروهای سواری، اتوبوس، مینی‌بوس و تریلر به‌ازای هر ساعت و روز اعلام شده است. شورای شهر تهران دلیل افزایش قیمت پارکینگ‌های شهرداری تهران را هزینه‌های نگهداری و تأسیسات، هوشمندسازی و سایر هزینه‌ها اعلام کرده است.

نرخ قیمت پارکینگ تهران در سال 1403:

پارکینگ‌های شهرداری تهران براساس میزان کیفیتشان به چند رده تقسیم می‌شوند. در رده یکم، پارکینگ‌های مسقف و مجهز همچون پارکینگ برج میلاد هستند. نرخ توقف در پارکینگ‌های رده یکم در ساعت اول ۹ هزار و ۵۰۰ تومان و به‌ازای هر ۳۰ دقیقه هزار و ۹۰۰ تومان و در ساعات شبانه هزار و ۳۰۰ تومان هزینه دارد.

در پارکینگ‌های رده دوم نرخ ورودی پنج هزار و ۶۰۰ تومان و به‌ازای هر ۳۰ دقیقه هزار و ۳۰۰ تومان و برای ساعت ۱۲ تا ۲۴ هر ساعت ۶۰۰ تومان و نرخ توقف شبانه روزی ۴۹ هزار تومان اعلام شده است. همچنین در تعیین حقوق قانونی برای خودروهای پارک‌شده اگر تکالیف قانونی برای شهرداری در نظر گرفته شود، به این رقم افزوده خواهد شد. پارکینگ‌های مکانیزه نیز نرخ بیشتری نسبت به پارکینگ‌های رده یکم دارند. قیمت پارکینگ‌های مکانیزه 1.5 برابر نرخ پارکینگ‌های رده یکم اعلام شده است.

قیمت پارکینگ

نرخ پارکینگ برای موتورسیکلت‌ها نیز اعلام شده. این نرخ معادل ۱۱ هزار تومان (برای توقف شبانه‌روزی) پیش‌بینی شده است. همچنین مبلغ ورودی در ساعت اول سه هزار و ۱۰۰ تومان که به‌ازای هر ۳۰ دقیقه هزار و ۵۰۰ تومان افزایش می‌یابد.

نرخ توقف خودروهای حامل مواد غذایی و بار در پایانه‌های مسافربری مطابق با پارکینگ‌های رده دوم خواهد بود. نرخ توقف در پایانه‌های سازمان پایانه‌ها به‌ازای هر روز توقف و هر بار ورود تا ۲۴ ساعت، ۶ هزار تومان برای سواری، هفت هزار و ۶۰۰ تومان برای مینی‌بوس و ون و ۱۱ هزار تومان برای اتوبوس خواهد بود.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی