ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

دانگ فنگ KX جایگزین ولوو FH500
اخبار خودرو

سایپادیزل به‌جای ولوو FH500، کشنده‌های چینی را تحویل می‌دهد

مدیرعامل سایپادیزل درمجموع عمومی سالیانه این شرکت، از رفع تعهد کامیون‌های ولوو FH500 این شرکت خبر داد. به گفته «سید احمد میررفیع»، مدیرعامل شرکت سایپادیزل، این شرکت از 387 تعهد معوق کامیون‌های ولوو که در ...

مرتضی قانع
نوشته شده توسط مرتضی قانع | ۳ تیر ۱۴۰۳ | ۲۱:۳۰

مدیرعامل سایپادیزل در مجموع عمومی سالیانه این شرکت، از رفع تعهد کامیون‌های ولوو FH500 این شرکت خبر داد. به گفته «سید احمد میررفیع»، مدیرعامل شرکت سایپادیزل، این شرکت از 387 تعهد معوقه کامیون‌های ولوو که ابتدای سال 1402 با آن مواجه بود، تا پایان سال قبل توانست 211 دستگاه را رفع تعهد کند. از ابتدای سال جاری تا خرداد امسال نیز 120 دستگاه دیگر از تعهدات ولوو FH500، رفع تعهد شدند. سایپادیزل درحال‌حاضر کمتر از 60 تعهد باقی مانده ولوو FH500 دارد.

کشنده دانگ فنگ، جایگزینی برای ولوو FH500

کشنده ولوو FH500 به‌عنوان یکی از فول‌ترین و معتبرترین خودروهای سنگین مونتاژی، طی نیمه دوم دهه 1390 در سایپادیزل تولید شد. اکثر نسخه‌های تولیدی این خودرو در سایپادیزل سفیدرنگ هستند و برخی آپشن‌های آن‌ها نیز حذف شده است. پس از اعمال دور جدید تحریم‌های اقتصادی، مونتاژ ولوو اف اچ 500 در مجموعه سایپادیزل نیز متوقف شد؛ ازاین‌رو برای گروه بزرگی از خریداران کشنده سوئدی، فقط حواله‌های خرید خودرو باقی ماند.

ولوو FH500

پس از تغییر مدیران سایپا در اسفند 1402، مدیرعامل سایپادیزل نیز تغییر کرد. از زمان تغییر مدیریت ارشد سایپا، این شرکت به‌دنبال رفع تعهدات قبلی خود بوده است. سایپا در بخش خودروهای سواری تلاش کرد تعهدات رنو ساندرو و محصولات برلیانس را پس از چند سال رفع کند. در بخش خودروهای سنگین نیز سایپا دیزل کامیون‌ها و کشنده‌هایی از برندهای فوتون و دانگ‌فنگ را برای رفع تعهدات ولوو FH500 به حواله‌داران پیشنهاد داده است.

سبد محصولات سایپادیزل درحال‌حاضر از چند محصول فوتون و دانگ‌فنگ تشکیل شده است. محصولات سنگین دانگ‌فنگ شامل کشنده‌های KL465 و KX520 هستند که جایگزین ولوو اف اچ 500 در خط مونتاژ این شرکت شده‌اند. در سوی دیگر، کامیونت‌های فوتون M3 و M4 نیز توسط سایپادیزل مونتاژ می‌شوند. خریداران ولوو FH500 درصورت نبود بودجه کافی، می‌توانند به‌جای کشنده دانگ فنگ، کامیونت فوتون را خریداری کنند.

دانگ فنگ KX

جلسه مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت سایپادیزل برای سال مالی منتهی به 29 اسفند 1402، با حضور بیش از 60 درصد از سهام‌داران حقیقی و حقوقی یکشنبه 27 خردادماه در محل سالن همایش صنعتگران این شرکت برگزار شد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی