ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

فروش بلیت قطار
اخبار خودرو

فروش بلیت قطار برای نیمه دوم فروردین‌ماه از نهم این ماه آغاز می‌شود

براساس اعلام راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران (رجا)، پیش ‌فروش بلیت قطار برای نیمه دوم فروردین از امروز آغاز می‌شود.

مرتضی قانع
نوشته شده توسط مرتضی قانع | ۹ فروردین ۱۴۰۳ | ۱۰:۳۰

براساس اعلام راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران (رجا)، پیش‌ فروش بلیت قطار برای نیمه دوم فروردین از امروز آغاز می‌شود. اشخاصی که تصمیم دارند در بازه زمانی 18ام الی 31ام فروردین با قطار مسافرت کنند، باید از روز نهم این ماه برای ثبت‌نام و خرید بلیت اقدام نمایند.

پیش‌فروش بلیت قطارهای مسافربری به‌صورت جداگانه در مسیرهای رفت و برگشت صورت خواهد گرفت. پیش‌فروش بلیت رفت در کلیه محورها تا تاریخ 31 فروردین 1403 و بلیت برگشت تا تاریخ اول اردیبهشت انجام خواهد شد. فروش بلیت قطار از ساعت نه صبح پنجشنبه، نهم فروردین 1403، در پلتفرم‌های مجاز خرید و فروش بلیت آغاز شده است.

علاوه بر فروش اینترنتی، بخشی از بلیت‌ها نیز به‌صورت حضوری فروخته خواهند شد. پیش‌فروش حضوری بلیت قطارهای مسافربری از ساعت 13 روز پنجشنبه، نهم فروردین، در مراکز مجاز فروش حضوری انجام می‌شود. در این مرحله بلیت‌های باقی‌مانده به‌صورت حضوری فروخته خواهند شد. هموطنان برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به‌صورت شبانه‌روزی با سامانه اطلاع‌رسانی راه‌آهن به شماره ۰۲۱۵۱۴۹ تماس بگیرند یا به پایگاه اینترنتی rai.ir مراجعه کنند.

جدول قیمت فروش بلیت قطار مسافربری، فروردین 1403:

مسیرنوع قطارقیمت بلیت
تهران-مشهد4 ستاره غزال3,814,500 ریال
 3ستاره6تخته پارسی2,230,500 ریال
 4 ستاره اتوبوسی صبا2,003,500 ریال
تهران-بندرعباس4 ستاره 4 تخته غزال4,721,000 ریال
 4 ستاره 4 تخته ارگ6,503,500 ریال
تهران-یزد3 ستاره 6 تخته کویر1,808,000 ریال
 4 ستاره پردیس4,400,000 ریال
فروش بلیت قطار

اگر هم‌اکنون به وب‌سایت‌های مجاز فروش بلیت قطار مراجعه کنید، می‌توانید بلیت خود را پیش از اتمام موجودی تهیه کنید. دور قبلی پیش‌فروش بلیت قطار به‌دلیل تقارن با روزهای تعطیلات نوروز، به‌شدت موردتوجه کاربران قرار گرفت و بلیت قطارهای نوروزی در مدت کوتاهی به پایان رسید. در بازه زمانی 18 الی 31ام فروردین نیز تعطیلات چندروزه عید فطر را در پیش‌ رو داریم. به‌نظر می‌رسد که این دوره نیز برای مسافرت‌ موردتوجه شهروندان ایرانی قرار بگیرد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی