ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

طرح ترافیک تهران
اخبار خودرو

طرح ترافیک تهران از سه‌شنبه چهاردهم فروردین بازمی‌گردد

سازمان حمل‌ونقل و ترافیک شهر تهران اعلام کرد که طرح ترافیک تهران از روز سه‌شنبه چهاردهم فروردین اجرایی خواهد شد.

مرتضی قانع
نوشته شده توسط مرتضی قانع | ۱۲ فروردین ۱۴۰۳ | ۲۰:۳۰

سازمان حمل‌ونقل و ترافیک شهر تهران اعلام کرد که طرح ترافیک تهران از روز سه‌شنبه چهاردهم فروردین اجرایی خواهد شد. به گفته «شهریار افندی زاده» مدیرعامل سازمان حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری تهران، طرح ترافیک و طرح کنترل آلودگی هوا از روز سه‌شنبه ۱۴ فروردین ماه ۱۴۰۳ همانند سنوات گذشته از ساعت ۶:۳۰ تا ۱۸:۰۰ اجرا می‌شود.

نگاهی کلی به طرح ترافیک تهران

بنابراین شهروندان تهرانی و سایر متقاضیان تردد در محدوده طرح ترافیک تهران، می‌توانند از روز سه‌شنبه چهاردهم فروردین ماه نسبت به رزرو طرح اقدام کنند. رزرو طرح ترافیک به صورت روزانه و هفتگی صورت می‌گیرد. برای رزرو هفتگی، متقاضیان باید از چهارشنبه هفته قبل نسبت به انتخاب هفته مورد نظر جهت تردد اقدام کنند. در صورت عدم خرید مجوز ورود به طرح، جریمه روزانه شامل حال رانندگان خواهد شد.

درحال‌حاضر دو نوع طرح ترافیک در تهران اجرا می‌شود. این طرح‌ها شامل برنامه کنترل ترافیک و برنامه کنترل آلودگی هوا هستند. برنامه‌های کنترل ترافیک تهران به صورت حلقه اول و دوم در محدوده مرکزی شهر اجرا می‌شوند. مالکان خودروها برای ورود به محدوده این دو طرح، باید در سامانه تهران من ثبت نام کنند و اجازه تردد در محدوده طرح را خریداری نمایند. رزرو و خرید طرح نیز از طریق شارژ حساب شهروندی در سامانه تهران من صورت می‌گیرد.

طرح ترافیک تهران

درحال‌حاضر محدوده طرح ترافیک از شمال به خیابان مطهری، از جنوب به خیابان شوش، از غرب به خیابان کارگر و از سمت شرق به خیابان‌های شریعتی و ۱۷ شهریور منتهی می‌شود. طرح کنترل آلودگی هوا نیز از شمال به بزرگراه همت، از شرق به بزرگراه امام علی(ع)، از جنوب به بزرگراه بعثت و از غرب به بزرگراه نواب و چمران محدود شده است. ساعت آغاز طرح هر روز هفته به غیر از پنجشنبه و جمعه و تعطیلات رسمی از ساعت ۶:۳۰ صبح است. اجرای طرح ترافیک تا ساعت ۱۸ عصر هم ادامه دارد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی