ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تسلا
اخبار خودرو

تسلا با کمک یک پهپاد، ویدیویی جذاب از کارخانه «گیگا برلین» منتشر کرد [تماشا کنید]

گیگا برلین اولین کارخانه تولیدی تسلا‌ در اروپا است و از آن به‌عنوان «پیشرفته‌ترین، پایدارترین و کارآمدترین کارخانه فعلی» آن یاد شده است.

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۲۵ اسفند ۱۴۰۲ | ۱۸:۰۰

تسلا ویدیو جذابی را به اشتراک گذاشته که توسط یک پهپاد ضبط شده است و کارخانه «گیگا برلین» (Giga Berlin) آن در آلمان را از نمای بالا نشان می‌دهد.

ویدیو سه و نیم دقیقه‌ای غول سازنده خودروهای برقی، بخش زیادی از کارخانه بزرگ آن در آلمان را نشان می‌دهد که از زمان افتتاح رسمی در دو سال پیش، خودروهای تسلا مدل Y و سلول‌های باتری را تولید می‌کند.

کارخانه «گیگا برلین» تسلا

ویدیوی پهپاد مراحل مختلف فرایند تولید ازجمله ریخته‌گری، مهرزنی، قالب‌گیری پلاستیک، رنگ‌آمیزی و مونتاژ را به‌تصویر می‌کشد. این ویدیو همچنین تولید تدریجی مدل Y را نشان می‌دهد و در انتهای ویدیو شاهد محصول نهایی تسلا با تمام شکوه و عظمت خود هستیم. در ویدیو کوتاه بالا، بخش‌های قابل‌توجه زیادی برای تماشا وجود دارد. به‌عنوان مثال، در دقیقه 1:08، پهپاد در طراف ربات‌ها و چندین خودروی مدل Y تسلا حرکت می‌کند.

این ویدیو درحالی منتشر شده است که کارخانه تسلا‌ به‌دلیل قطعی برق ناشی از آتش‌سوزی تقریباً یک هفته تعطیل بوده است. گیگا برلین که طبق گزارش‌های موجود، ساخت آن حدود 5 میلیارد دلار هزینه داشته است، اولین کارخانه تولیدی تسلا‌ در اروپا به حساب می‌آید. تسلا از آن به‌عنوان «پیشرفته‌ترین، پایدارترین و کارآمدترین کارخانه فعلی» خود یاد کرده است.

تسلا در چند وقت گذشته شرایط بسیار بدی را پشت سر گذاشته است. غول خودروسازی تاج‌و‌تخت خود به‌عنوان بزرگ‌ترین تولیدکننده خودروهای برقی در جهان را به BYD چین واگذار کرده و همین امر باعث شده است تا از ابتدای سال تاکنون، سهام این شرکت خودروسازی تقریباً 23 درصد کاهش پیدا کند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی