ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

ایلان ماسک
مالی و سرمایه گذاری

ادامه روند نامساعد شرکت‌های ایلان ماسک؛ کاهش 188 میلیارد دلاری ارزش تسلا در 2024

طبق گزارش اینسایدر، سهام تسلا از ابتدای سال تاکنون تقریباً 23 درصد کاهش یافته است.

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۵ اسفند ۱۴۰۲ | ۱۶:۴۵

«ایلان ماسک» سال 2024 را در شرایط نسبتاً نامتعادلی آغاز کرده است. ثروتمندترین فرد جهان در شرکت‌های تسلا، SpaceX و ایکس با مشکلات متفاوتی مواجه شده که شامل مواردی ازجمله کاهش ارزش تسلا و بایکوت ایکس توسط تبلیغ‌کنندگان می‌شود.

مهم‌ترین مشکل ایلان ماسک کاهش ارزش بازار تسلا است. طبق گزارش اینسایدر، پس از سال درخشان 2023، از ابتدای سال تاکنون سهام این شرکت خودروسازی تقریباً 23 درصد کاهش یافته. از اقتصاد شکننده چین و کاهش احتمالی فروش جهانی خودروهای برقی که باعث نگرانی سرمایه‌گذاران شده، به‌عنوان دلایل این اتفاق یاد شده است.

تسلا همچنین تاج‌و‌تخت خود به‌عنوان بزرگ‌ترین تولیدکننده خودروهای برقی در جهان را به BYD چین واگذار کرده؛ البته سهام این شرکت چینی نیز امسال حدود 18 درصد سقوط کرده است.

اینسایدر در محاسبات خود ادعا کرده که سقوط سهام تسلا باعث شده تا حدود 188 میلیارد دلار از ارزش این شرکت طی سال جاری کم شود. سهام تسلا در پایان معاملات روز جمعه در قیمت کمتر از 192 دلار بسته شد و ارزش این شرکت اکنون همچنان بیش از 600 میلیارد دلار است.

مشکلات ماسک در تسلا به همین مورد محدود نمی‌شود؛ ماه گذشته، قاضی دادگاه پاداش 56 میلیارد دلاری او را باطل کرد.

مشکلات ایلان ماسک در شرکت‌های دیگرش

ماسک درهمین‌حال با مشکلات شرکت ایکس نیز دست‌وپنجه نرم می‌کند. او در اکتبر سال 2022، این شرکت را (که در آن زمان توییتر نام داشت) خریداری کرد و از آن زمان تاکنون، ایکس وضعیت بحرانی داشته است. اپل، دیزنی و IBM ازجمله شرکت‌های بزرگی هستند که به‌دلیل پست‌های جنجالی ماسک، خرید تبلیغات در ایکس را از پاییز امسال متوقف کرده‌اند. ماسک در یک سخنرانی ضمن انتقاد از رفتار این شرکت‌ها، گفته بود:

«افرادی که می‌خواهند با تبلیغات از من باج‌خواهی کنند، با پول از من باج‌خواهی کنند، بهتر است به جهنم بروند. به جهنم بروید! پیغام من واضح است؟ امیدوارم که این‌گونه باشد.»

شرکت اسپیس‌ایکس نیز درمورد ادعای استفاده روسیه از پایانه‌های اینترنتی ماهواره‌ای استارلینک موردبحث قرار گرفته و همچنین این شرکت تلاش‌های خود برای فرود روی ماه را یک بار دیگر به تأخیر انداخته است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (1 مورد)
  • peyman17
    peyman17 | ۵ اسفند ۱۴۰۲

    با تغییر دولت در آمریکا قطعا اوضاع بهتر خواهد شد

مطالب پیشنهادی