ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

آلفارومئو میلانو
خودرو

جنجال در ایتالیا بر سر نام یک خودرو، آلفارومئو میلانو یا جونیور؟

آلفارومئو پس از یک هفته پرماجرا، روز دوشنبه اعلام کرد که نام شاسی بلند آلفارومئو میلانو را به دلیل فشار دولت ایتالیا تغییر می‌دهد.

مرتضی قانع
نوشته شده توسط مرتضی قانع | ۳۱ فروردین ۱۴۰۳ | ۱۶:۰۰

آلفارومئو پس از یک هفته پرماجرا، در روز دوشنبه اعلام کرد که نام شاسی بلند جدید خود را به دلیل فشار دولت ایتالیا تغییر خواهد داد. این خودرو در ابتدا آلفارومئو میلانو نام داشت اما اکنون آلفارومئو جونیور خوانده می‌شود.

این تصمیم تنها چند روز پس از آن اتخاذ شد که «آدولفو اورسو» وزیر صنعت ایتالیا، آلفارومئو را به دلیل بازاریابی یک خودروی ساخت خارج با نام ایتالیایی مورد انتقاد قرار داد. میلانو در کارخانه مونتاژ آلفارومئو در شهر تیخی لهستان ساخته شده است.

اورسو روز پنجشنبه گفت: «خودرویی به نام آلفارومئو میلانو نباید در لهستان تولید شود. این خلاف قوانین ایتالیا است».

آلفارومئو میلانو

به گزارش رویترز، او به یک قانون از سال 2003 اشاره می‌کند که قرار دادن نام ایتالیایی روی محصولاتی که در خارج تولید شده‌اند را ممنوع می‌کند.

اورسو افزود: «این قانون تصریح می‌کند که شما نباید مصرف‌کنندگان را گمراه کنید. بنابراین خودرویی به نام آلفارومئو میلانو باید در ایتالیا تولید شود. در غیر این صورت، نشانه‌های گمراه‌کننده‌ای می‌دهد که طبق قوانین ایتالیا مجاز نیست».

آلفارومئو میلانو، یادآور یک خودرو کلاسیک و ادای احترام به میلان

نام میلانو ادای احترام به شهر میلان است، جایی که آلفارومئو شروع به کار کرد. این نام در ابتدا برای سدان دیفرانسیل عقب این شرکت در آمریکای شمالی استفاده شد. سدان میلانو با خودروهایی مانند بی ام و سری 3 رقابت می‌کرد.

مانند میلانو، نام جونیور هم قبلا توسط خودروساز ایتالیایی مورد استفاده قرار گرفته است. در اواسط دهه 1960، آلفارومئو از نام جونیور برای مدل‌های پایه کوپه‌های جیولیا سری 105 و 115 استفاده می‌کرد.

آلفارومئو میلانو

ژان فیلیپ ایمپاراتو، مدیرعامل آلفارومئو در بیانیه‌ای گفت: «ما می‌دانیم که این موضوع در تاریخ برند حک خواهد شد. این یک مسئولیت بزرگ اما در عین حال لحظه‌ای هیجان‌انگیز است. انتخاب نام جدید آلفارومئو جونیور کاملاً طبیعی است، چون با تاریخ برند مرتبط است و از ابتدا یکی از نام‌های موردعلاقه ما و مشتریان ما بوده است».

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی