ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

ارز دیجیتال
کریپتوکارنسی

نتیجه یک نظرسنجی: 18 میلیون آمریکایی در سال 2023 از ارزهای دیجیتال استفاده کرده‌ یا مالک آ‌ن‌ها بوده‌اند

در سال گذشته تنها 7 درصد از بزرگسالان آمریکایی استفاده از ارزهای دیجیتال را گزارش کرده‌اند. یعنی کمتر از سال‌های گذشته.

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۳ خرداد ۱۴۰۳ | ۱۵:۰۰

براساس نظرسنجی سالانه خانوارهای عضو سیستم فدرال رزرو، تعداد بزرگسالان مستقر در ایالات متحده که مالک کریپتو هستند یا از ارز های دیجیتال استفاده می‌کنند، در سال 2023 به حدود 18 میلیون نفر کاهش یافته است.

طبق نتایج این نظرسنجی، در سال گذشته میلادی تنها 7 درصد از بزرگسالان آمریکایی شرکت‌کننده در این نظرسنجی، استفاده از ارزهای دیجیتال را گزارش کرده‌اند. این میزان در سال‌های 2022 و 2021 به‌ترتیب 10 درصد و 12 درصد بوده است.

سایر آمار مربوط به علاقه‌مندان دنیای ارز های دیجیتال

همچنین تنها 1 درصد از بزرگسالان گفته‌اند که از ارز دیجیتال به عنوان روش پرداخت یا وسیله‌ای برای انتقال پول استفاده می‌کنند که این رقم نسبت به سال 2022 به نصف کاهش یافته است. تقریباً 30 درصد این افراد گفته‌اند که دلیل این امر، ترجیح کریپتو توسط شخص یا شرکت دریافت‌کننده بوده است.

در نهایت 7 درصد از بزرگسالان عضو سیستم فدرال رزرو، به‌عنوان سرمایه‌گذاری ارز دیجیتال خریداری کرده‌اند و آن‌ها را حفظ می‌کنند.

دیگر نکته قابل ذکر نظرسنجی این است که افرادی با درآمد سالانه 100000 دلار یا بیشتر به‌احتمال زیاد از ارز دیجیتال استفاده کرده‌اند. همچنین هزاره‌ها، یعنی افراد 30 تا 44 ساله، بیشترین سهم کاربران کریپتو را تشکیل می‌دهند و پس از آن نسل بزرگسالان Zs (رده سنی 18 تا 29 سال) اختلاف کمی دارند. مردان نیز سه برابر بیشتر از زنان از کریپتو استفاده می‌کنند.

این نظرسنجی در اکتبر 2023 با 11488 شرکت‌کننده بزرگسال آمریکایی دارای حداقل 18 سال سن انجام شده است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی