ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

بیت کوین
کریپتوکارنسی

ارزش بازار بیت کوین از نقره بیشتر شد

ارزش بازار بیت کوین با عبور از قیمت تاریخی 71 هزار دلار، حالا بیشتر از نقره شده و هشتمین دارایی باارزش جهان محسوب می‌شود.

ایمان صاحبی
نوشته شده توسط ایمان صاحبی | ۲۲ اسفند ۱۴۰۲ | ۰۹:۰۰

رشد بیت کوین ادامه دارد و با عبور قیمت این رمزارز از حد تاریخی 71 هزار دلار، ارزش بازار آن حالا به 1.4 تریلیون دلار رسیده است. بااین‌حساب، بزرگ‌ترین ارز دیجیتالی دنیا حالا دارای ارزش بازاری بیشتر از نقره است و هشتمین دارایی ارزشمند جهان محسوب می‌شود.

براساس داده‌های CompaniesMarketCap، بیت کوین درحال‌حاضر در حدود قیمت 71,800 دلار معامله می‌شود و ارزش بازار آن 1.41 تریلیون دلار است، درحالی‌که ارزش بازار نقره 1.38 تریلیون دلار برآورد می‌شود؛ بنابراین بزرگ‌ترین رمزارز دنیا در رده‌بندی باارزش‌ترین دارایی‌ها در جایگاه بالاتری قرار گرفته است.

ارزش بازار بیت کوین حالا بیشتر از شرکت متا با 1.28 تریلیون دلار و در یک قدمی آلفابت یا گوگل با 1.68 تریلیون دلار قرار دارد. هم‌اکنون ارزشمندترین دارایی جهان طلا است که با ارزش بازار 14.6 تریلیون دلار، با اختلاف بسیار زیاد در صدر قرار دارد. پس از طلا، سهام مایکروسافت با ارزش بازار 3.01 تریلیون دلار در جایگاه دوم دیده می‌شود.

جایگاه بیت کوین در رده‌بندی باارزش‌ترین دارایی‌های جهان

از حدود سه ماه پیش، بازار در انتظار برای تأیید صندوق‌های قابل معامله (ETF) بیت کوین شروع به رشد کرد. این رمزارز در ادامه با توجه به انتظارات نسبت به کاهش نرخ بهره به رشد خود ادامه داد و حالا در آستانه جدیدترین رویداد نصف‌شدن یا Halving روند صعودی خود را حفظ کرده است.

رویداد نصف‌شدن موجب کاهش پاداش استخراج‌کنندگان بیت کوین می‌شود و معمولاً تقاضا برای این ارز دیجیتال را افزایش می‌دهد. این رویداد تاکنون سه بار دیگر رخ داده است و در چهارمین دفعه، پاداش استخراج را از 6.25 به 3.125 بیت کوین کاهش خواهد داد.

دومین رمزارز بزرگ بازار، یعنی اتریوم، درحال‌حاضر در حدود قیمت 4000 دلار معامله می‌شود و ارزش کل بازار آن 486 میلیارد دلار است. این ارز دیجیتال در جایگاه بیستم رده‌بندی ارزشمندترین دارایی‌های جهان قرار دارد.

گفتنی است که بازار رمزارزها بازاری پرریسک محسوب می‌شود و دیجیاتو توصیه‌ای برای سرمایه‌گذاری در آن ارائه نمی‌کند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی