ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

کلاهبرداری
کریپتوکارنسی

«سم بنکمن-فرید» مدیرعامل صرافی FTX درنهایت مجرم شناخته شد

«سم بنکمن-فرید»، مدیرعامل و بنیانگذار سابق صرافی ورشکسته FTX، طبق نظر هیات منصفه دادگاه به دلیل کلاهبرداری مجرم شناخته شد.

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۱۲ آبان ۱۴۰۲ | ۱۰:۰۰

«سم بنکمن-فرید»، مدیرعامل سابق صرافی شکست‌خورده FTX به دلیل کلاهبرداری مجرم شناخته شده است. هیئت منصفه دادگاه نیویورک روز گذشته این حکم را صادر کرد و دادگاهی را به پایان رساند که در آن بنکمن-فرید، بارها از خود در برابر ادعاهایی مبنی بر مدیریت نامناسب صرافی ارزهای دیجیتال FTX و شرکت تجاری Alameda Research دفاع کرده است.

براساس گزارش ورج، پس از گذشت بیش از یک ماه دادگاه، هیئت منصفه سرانجام درباره سرنوشت بنیانگذار FTX تصمیم‌گیری کرد و او را در هفت اتهام از جمله کلاهبرداری و توطئه برای ارتکاب پولشویی مجرم تشخیص داده است. او قرار است در 28 مارس سال آینده میلادی (9 فروردین 1403) توسط قاضی «لوئیس کاپلان» محکوم شود و برای چندین دهه به زندان برود.

بنکمن فرید FTX را در سال 2019 راه‌اندازی کرد و ارزش آن در طول دوران رونق ارزهای دیجیتال به‌طور قابل‌توجهی افزایش یافت. اما به گفته دادستان‌ها این عملیات «از همان ابتدا» یک تقلب بوده است. در حالی که بنکمن-فرید صرافی خود را برای سرمایه‌گذاران و عموم مردم به‌عنوان یک گزینه ایمن و امن تبلیغ می‌کرد، اما همکاران سابق او شهادت دادند که اعداد و ارقام را جعل می‌کرد و امتیازات مخفی و ویژه‌ای را به Alameda اعطا کرده است.

با این حال، امپراتوری FTX سال گذشته شکست خورد، بنکمن-فرید استعفا داد و FTX اعلام ورشکستگی کرد.

بنکمن-فرید ابتدا با بازداشت خانگی مواجه شده بود و در ماه آگوست به دلیل نقض شرایط وثیقه، از جمله استفاده از یک VPN برای تماشای فوتبال به زندان فرستاده شد. همچنین پرونده او باعث لکه‌دار شدن صنعت کریپتو شد و چندین شرکت بزرگ دیگر نیز با اتهامات مدنی یا کیفری مواجه شدند و برخی دیگر به اندازه FTX دچار فروپاشی ناگهانی شدند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی