ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

انرژی

بزرگ‌ترین توربین بادی جهان با امکان تأمین انرژی 36 هزار خانه، به شبکه برق چین وصل شد

بزرگ‌ترین توربین بادی جهان با قابلیت تولید 16 مگاوات برق، بالاخره به شبکه برق چین وصل شد تا انرژی 36 هزار خانه را تأمین کند.

ایمان صاحبی
نوشته شده توسط ایمان صاحبی | ۱ مرداد ۱۴۰۲ | ۲۲:۰۰

نصب بزرگ‌ترین توربین بادی جهان در دریایی در نزدیکی ساحل شرقی چین به پایان رسید. این توربین که ارتفاع آن به 152 متر می‌رسد و حالا به شبکه برق متصل شده است، می‌تواند 16 مگاوات برق تولید کند و در طول یک سال انرژی 36 هزار خانه را تأمین نماید.

صنعت انرژی‌های تجدیدپذیر چین بزرگ‌ترین توربین بادی جهان را راه‌اندازی کرد. دو شرکت China Three Gorges Corporation (CTGC) و Goldwind Science and Technology با همکاری یکدیگر این توربین 16 مگاواتی را در فاصله 33 کیلومتری ساحل فوجیان در جنوب شرق چین ساخته‌اند.

طول تیغه‌های این توربین به 252 متر می‌رسد و در محیطی بالغ بر 50 هزار متر مربع حرکت می‌کنند. این محیط تقریباً برابر با اندازه هفت زمین فوتبال است. حالا که این توربین به شبکه برق وصل شده، هر بار گردش آن می‌تواند 34.2 کیلووات-ساعت انرژی تولید کند.

این پروانه غول‌پیکر در منطقه‌ای نصب شده که میزبان بادهای سطح 7 است. به عبارت دیگر، سرعت بادهایی که در این منطقه می‌وزد، در اکثر روزهای سال از 51 کیلومتر بر ساعت فراتر می‌رود.

بزرگ‌ترین توربین بادی جهان، تولید آلودگی را کاهش می‌دهد

اگر این توربین یک سال کامل کار کند، می‌تواند 66 گیگاوات‌-ساعت برق بدون آلودگی کربنی تولید نماید. با این مقدار تولید الکتریسیته می‌توان از سوختن 20 هزار تن زغال‌سنگ و انتشار 54 هزار تن کربن جلوگیری کرد.

این مقدار از تولید انرژی با کمک یک توربین می‌تواند کمک شایانی به پیشرفت صنعت انرژی‌های تجدیدپذیر چین کند. بااین‌حال، چالش‌هایی را هم به‌وجود می‌آورد. منطقه تنگه تایوان که این پروانه داخلش ساخته شده، مستعد طوفان است. این طوفان‌ها می‌توانند به گردش پره‌ها کمک کنند، اما درعین‌حال باید دید که این سازه تا چه اندازه در برابر آن‌ها ایستادگی خواهد داشت.

چین به‌طور هم‌زمان چندین پروژه توسعه توربین‌های بادی غول‌پیکر را پیش می‌برد که یکی از آن‌ها مجدداً توان 16 مگاواتی و دیگری با توان 18 مگاواتی در دسترس قرار خواهند گرفت.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی