ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

ادوبی و فیگما
مالی و سرمایه گذاری

هشدار اتحادیه اروپا به ادوبی؛ معامله 20 میلیارد دلاری خرید فیگما در معرض خطر قرار گرفت

اتحادیه اروپا در راستای سیاست‌های ضدانحصاری خود، با خرید فیگما توسط ادوبی مخالف کرده و آن را عملی ضدرقابتی دانسته است.

آزاد کبیری
نوشته شده توسط آزاد کبیری | ۲۹ آبان ۱۴۰۲ | ۲۰:۰۰

ادوبی قرار بود فیگما را به قیمت 20 میلیارد دلار بخرد. اما پس از تحقیقات زیادی که از 7 آگوست (16 مردادماه) دراین‌باره انجام شده، کمیسیون اروپا بالاخره به نتیجه اولیه تحقیقات خود رسیده است. این کمیسیون می‌گوید در صورت انجام این معامله، ممکن است رقابت در بازار جهانی ابزارهای طراحی به میزان قابل‌توجهی کاهش یابد و به همین خاطر علیه این معامله بیانیه داده است.

براساس گزارش سایت ورج، کمیسیون اروپا بیانیه‌ای اعتراضی علیه ادوبی صادر کرده. در این بیانیه نگرانی‌هایی مربوط به حفظ رقابت در بازار نرم‌افزارهای طراحی بیان شده است. این بیانیه نشان می‌دهد که مقامات اتحادیه اروپا معتقدند فیگما درحال‌حاضر تأثیر محدودکننده زیادی بر ابزارهای ویرایش تصویر ادوبی ایلوستریتور و فتوشاپ دارد. به‌نظر می‌رسد که فیگما به شکل قابل‌توجهی به یک نیروی رقابتی در بازار ابزارهای ویرایش تصویر تبدیل شده است.

ادوبی و فیگما

خرید فیگما توسط ادوبی و نگرانی اتحادیه اروپا

تا به امروز، دو شرکت ادوبی و فیگما هیچ راه‌حلی برای رفع نگرانی‌های ضدانحصار اتحادیه اروپا ارائه نکرده‌اند. ادوبی در اوایل سال جاری میلادی و پس از اعلام این قرارداد، کم‌کم نرم‌افزار ادوبی XD را که یک برنامه طراحی UX/UI و تقریباً مشابه فیگما است، از دسترس خارج کرد. کمیسیون اروپا اکنون ادعا می‌کند که توقف ادوبی XD یا هر محصول رقیب دیگری، نوعی «خرید معکوس» خواهد بود؛ در چنین وضعیتی، شرکت‌ها محصولات داخلی خود را که ریسک‌های رقابتی بالقوه با محصولات یا خدمات تازه خریداری‌شده دارند، از رده خارج می‌کنند.

در سایر نقاط جهان، مسائل نظارتی بر پیشنهاد خرید فیگما توسط ادوبی هنوز درحال بررسی است. سازمان رقابت و بازار بریتانیا درحال انجام تحقیقات مشابهی است و همچنین شایعه شده که وزارت دادگستری ایالات‌متحده نیز درحال آماده‌سازی شکایت ضدانحصار خود برای جلوگیری از این معامله است.

ادوبی همگام با توسعه هوش مصنوعی در جهان، نرم‌افزارهای محبوب خود را به این فناوری مجهز کرده است. گسترش بیش‌ازپیش این شرکت بدون وجود رقبایی مثل فیگما، مخالف سیاست‌های ضدانحصاری اتحادیه اروپا و دیگر کشورهاست.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی