ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

گوگل
مالی و سرمایه گذاری

«ساندار پیچای» با حضور در دادگاه اپیک گیمز، ادعاهای ضدرقابتی علیه گوگل را رد کرد

پیچای تأیید کرد که گوگل 36 درصد از سهم درآمد خود در سافاری را به اپل پرداخت می‌کند تا موتور جستجوی پیش‌فرض این مرورگر باشد.

«ساندار پیچای»، مدیرعامل آلفابت، برای دومین‌بار در دو هفته گذشته به‌عنوان شاهد در دادگاه حاضر شد و این بار از گوگل در برابر ادعاهای ضدانحصار مطرح‌شده توسط اپیک گیمز مبنی بر سوءاستفاده از قدرت در بازار دفاع کرد. او همچنین تأیید کرد که گوگل 36 درصد از درآمد تبلیغات خود را به اپل پرداخت می‌کند تا موتور جستجوی پیش‌فرض سافاری باشد.

براساس گزارش بلومبرگ، پیچای در طول شهادت 90 دقیقه‌ای خود تلاش کرد تا اتهامات شرکت اپیک گیمز (Epic Games) سازنده بازی فورتنایت را مبنی بر اینکه Google Play از تکنیک‌های غیرقانونی برای حفظ تسلط خود در بازار مارکت‌پلیس‌های موبایل استفاده می‌کند، رد کند.

پیچای در پاسخ به سؤال وکیل گوگل مبنی بر اینکه آیا این شرکت همان‌طور که Epic ادعا کرده است، به‌طور عمدی رقابت را سرکوب می‌کند یا خیر؟ گفت که چنین چیزی درست نیست:

«مأموریت ما فراهم‌کردن دسترسی به اطلاعات است تا آن را به‌طور کلی در دسترس و مفید قرار دهیم. اندروید اتفاقی بی‌سابقه است؛ هیچ سیستم ‌امل رایگان و اپن‌سورس دیگری وجود ندارد که دو و نیم میلیارد کاربر داشته باشد.»

همچنین در بخش دیگری از دادگاه، وکیل اپیک از پیچای در مورد عدم ذخیره‌سازی تاریخچه مکاتبات در گوگل سؤال کرد که یکی از مباحث اصلی دادگاه بود. به‌نظر می‌رسد که اپیک باور دارد گوگل عامدانه این مکاتبات را حذف می‌کند تا ردی از صحبت‌های داخل این شرکت باقی نماند و در دادگاه‌ها قابل پیگیری نباشد. مدیرعامل آلفابت در مقابل پاسخ داد که او برای حفظ ایمیل‌ها، اسناد و گزارش چت‌هایش، مطابق دستورالعمل‌ها عمل کرده است. بااین‌حال، پیچای اذعان کرد که بعضی از اسناد برچسب Privileged می‌گیرند و درصورتی‌که این قابلیت غیرفعال نشود، پس از یک روز حذف می‌شوند.

تأیید پرداخت 36 درصد از درآمد تبلیغاتی گوگل در سافاری به اپل

پیچای همچنین تأیید کرد که گوگل 36 درصد از سهم درآمد خود را به اپل پرداخت می‌کند تا موتور جستجوی پیش‌فرض مرورگر سافاری باشد؛ یعنی چیزی بین 18 تا 20 میلیارد دلار در هر سال. کارشناس اقتصادی ارشد آلفابت اخیراً در دادگاه وزارت دادگستری گفته بود که گوگل 36 درصد از درآمدی را که از تبلیغات موتور جستجوی خود در مرورگر سافاری به‌دست می‌آورد، به شرکت اپل پرداخت می‌کند.

هرچند این دادگاه به‌اندازه پرونده مربوط به وزارت دادگستری مستقیماً کسب‌و‌کار اصلی آلفابت را تهدید نمی‌کند، اما اگر هیئت منصفه به نفع Epic رأی دهد و گوگل را مجبور کند تا راه‌های جدیدی برای پرداخت و انتشار برنامه‌ها ارائه کند، غول موتور جستجو میلیاردها دلار از درآمد خود را از دست می‌دهد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی