ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

pay1
مالی و سرمایه گذاری

اپل در پرونده شکایت جدیدی به دریافت رشوه از شرکت‌های ویزا و مسترکارت متهم شد

شکواییه گروهی و جدیدی علیه اپل ادعا می‌کند که شرکت‌های اپل، ویزا و مسترکارت باعث کاهش رقابت در بازارهای مالی شده‌اند.

تینا پورشاهید
نوشته شده توسط تینا پورشاهید | ۲۶ آذر ۱۴۰۲ | ۰۹:۰۰

شکواییه گروهی و جدیدی علیه اپل ادعا می‌کند که شرکت‌های اپل، ویزا و مسترکارت باعث کاهش رقابت در بازارهای مالی شده‌اند. براساس ادعای مطرح شده در این پرونده شکایت، ظاهراً اپل به دریافت رشوه از شرکت‌های ویزا و مسترکارت متهم شده است. این رویکرد رقابت بازار را مختل کرده و باعث افزایش هزینه‌های تجاری می‌شود.

به گزارش رویترز، در این طرح دعوی عمومی، اپل متهم به گرفتن رشوه از شرکت‌های ویزا و مسترکارت است. این دادخواست می‌گوید که خریداران با چنین روشی مجبور به پرداخت هزینه‌‌های بیشتری شده‌اند.

ادعای جدید مطرح شده: اپل با رشوه گرفتن، باعث کاهش رقابت سرویس‌های مالی شده است

براساس این شکایت، اپل با مسترکارت و ویزا توافقی را امضا کرده است که هرگونه انگیزه برای توسعه شبکه پرداخت تراکنش‌های رقیب را از بین ببرد که نوعی نقض قوانین ضدانحصاری است. در واقع براساس این ادعا، اپل رقابت را در بازار خدمات کارت‌های اعتباری در پایانه‌ فروش مختل کرده است.

در این پرونده گفته می‌شود اپل همکاری مستقیمی با ویزا و مسترکارت داشته است. نتیجه این همکاری باعث شده تا فروشگاه‌ها برای تراکنش‌های اعتباری و کارت‌های بدهی، کارمزدهای غیرواقعی بیشتری پرداخت کنند.

این پرونده شکایت گروهی پنجشنبه گذشته به ثبت رسیده است و ادعا می‌کند اپل قراردادهای غیرقانونی با شرکت‌های میزا و مسترکارت بسته است. براساس این توافق‌نامه‌ها، ظاهراً ویزا و مسترکارت بخشی از کارمزد تراکنش‌های خود را از طریق سرویس اپل پی به این شرکت پرداخت می‌کنند.

در پرونده شکایت همچنین به این موضوع اشاره شده است که اپل رشوه نقدی بسیار بالایی را به‌صورت مستمر از شرکت‌های ویزا و مسترکارت دریافت کرده است. باید دید اپل چه واکنشی به ادعاهای مطرح شده نشان می‌دهد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی