ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

فروش سهام آمازون توسط جف بزوس
مالی و سرمایه گذاری

جف بزوس در طول دو هفته 8.5 میلیارد دلار از سهام آمازون خود را فروخت

جف بزوس از تاریخ 7 فوریه (18 بهمن‌ماه) حدود 50 میلیون از سهام آمازون خود به ارزش 8.5 میلیارد دلار را فروخته است.

آزاد کبیری
نوشته شده توسط آزاد کبیری | ۲ اسفند ۱۴۰۲ | ۱۸:۳۰

«جف بزوس»، مدیرعامل شرکت آمازون، در روزهای اخیر 14 میلیون برگ دیگر از سهام آمازون خود را با ارزش حدود 2.2 میلیارد دلار فروخت. او پیش‌تر 24 میلیون برگ از سهام آمازون خود را فروخته بود. اکنون مجموع سهام فروخته‌شده توسط بزوس در طول تقریباً دو هفته به 50 میلیون با ارزش 8.5 میلیارد دلار رسیده است.

براساس گزارش بلومبرگ، بزوس حدود 14 میلیون برگ از سهام آمازون خود را بین پنج‌شنبه تا سه‌شنبه با قیمت‌های 166.41 دلار تا 170.89 به ازای هر سهم با مجموع قیمت تقریباً 2.2 میلیارد دلار فروخت. بزوس از تاریخ 7 فوریه (18 بهمن‌ماه) حدود 36 میلیون سهم را در سه بخش 12 میلیونی تخلیه کرده بود. اکنون با رسیدن عدد سهام فروخته‌شده توسط او به 50 میلیون، حداکثر مقدار تعیین‌شده برای فروش سهام وی در آمازون تا ژانویه 2025 (دی‌ماه 1403) رقم خورده است.

فروش 50 میلیون از سهام جف بزوس در آمازون

کارشناسان پس از فروختن 36 میلیون برگ از سهام جف بزوس، پیش‌بینی کرده بودند او به‌زودی این رقم را به 50 میلیون سهم می‌رساند. بزوس هنوز حدود 164 میلیارد دلار سهام آمازون را در اختیار دارد. براساس شاخص میلیاردرهای بلومبرگ، تا روز چهارشنبه، بزوس دارای ثروتی حدود 191 میلیارد دلاری است که پس از «ایلان ماسک» با 209 میلیارد دلار و «برنارد آرنو» با 193 میلیارد دلار در رتبه سوم قرار دارد.

جف بزوس به‌تازگی از واشنگتن به فلوریدا نقل‌مکان کرده است. واشنگتن از سال 2022 حدود 7 درصد مالیات بر سرمایه دریافت می‌کند که فلوریدا چنین قانونی ندارد. جف بزوس حالا صدها میلیون دلار در پرداخت مالیات خود صرفه‌جویی کرده است. البته او دلیل این نقل‌مکان را نزدیکی به پایگاه بلو اوریجین و مسائل خانوادگی اعلام کرده بود.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی