ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

جف بزوس و آمازون
مالی و سرمایه گذاری

میزان فروش سهام آمازون توسط جف بزوس به 4 میلیارد دلار رسید

جف بزوس برای دومین‌بار در روزهای اخیر، 2 میلیارد دلار از سهام خود در شرکت آمازون را فروخته است.

آزاد کبیری
نوشته شده توسط آزاد کبیری | ۲۵ بهمن ۱۴۰۲ | ۱۳:۳۰

«جف بزوس»، مدیرعامل آمازون، طی چند روز گذشته، قسمتی از سهام خود در آمازون را فروخته و ارزش کل فروش سهام او حالا به بیش از 4 میلیارد دلار رسیده است. جف بزوس در ماه جاری 24 میلیون برگ از سهام آمازون خود را فروخته است. آخرین‌بار در سال 2021 بود که بزوس بخشی از سهام آمازون خود را فروخت. در اوایل این ماه میلادی، آمازون اعلام کرد که قصد دارد 50 میلیون سهم را که ارزش آن‌ها به قیمت فعلی حدود 8.4 میلیارد دلار است بفروشد.

براساس گزارش BBC، جف بزوس چند روز قبل 12 میلیون سهم آمازون، و اخیراً نیز 12 میلیون سهم دیگر را فروخته است. آخرین قیمت‌های منتشرشده برای این سهام بین 170.61 تا 175.34 دلار بوده است. بزوس می‌تواند تا 50 میلیون سهام آمازون خود را بفروشد؛ باتوجه به روند فروش سهام این میلیاردر، به نظر می‌رسد او در آینده سهام بیشتری نیز بفروشد.

جف بزوس و فروش سهام آمازون

جف بزوس سال گذشته میلادی از سیاتل واشنگتن به میامی در ایالت فلوریدا نقل‌مکان کرد. سود بالای 250 هزار دلار از فروش سهام یا سایر سرمایه‌گذاری‌های بلندمدت، در ایالت واشنگتن مشمول 7 درصد مالیات است. اما ایالت فلوریدا چنین مالیاتی دریافت نمی‌کند. بنابراین جف بزوس با نقل‌مکان به فلوریدا، حدود 280 میلیون دلار پس‌انداز کرده است.

البته او گفته است که والدینش اخیراً به میامی بازگشته‌اند و او قصد دارد به جایی که دوران کودکی خود را در آن گذرانده است، برگردد. همچنین او گفته که می‌خواهد به پروژه فضایی بلو اوریجین خود نزدیک باشد. بااین‌حال نمی‌توان فروش سهام آمازون را پس از رشد تقریباً 70 درصدی در سال گذشته میلادی، در ایالتی که مالیات سنگینی دریافت نمی‌کند، نادیده گرفت.

جف بزوس همچنان بزرگ‌ترین سهامدار آمازون است و یکی از ثروتمندترین افراد جهان محسوب می‌شود که دارایی او بیش از 200 میلیارد دلار تخمین زده می‌شود.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی