ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

مالی و سرمایه گذاری

ایلان ماسک به‌دنبال جذب 1 میلیارد دلار سرمایه برای شرکت هوش مصنوعی xAI است

ایلان ماسک تا به امروز توانسته است 135 میلیون دلار برای شرکت xAI سرمایه جذب کند.

محمد قریشی
نوشته شده توسط محمد قریشی | ۱۵ آذر ۱۴۰۲ | ۰۹:۰۰

ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا و اسپیس‌ایکس، چند وقت پیش از شرکت هوش مصنوعی خود به نام xAI رونمایی کرد. حالا به‌نظر می‌رسد که ثروتمندترین فرد دنیا می‌خواهد برای شرکت خود 1 میلیارد دلار سرمایه جذب کند.

طبق اسناد سازمان بورس و اوراق بهادار ایالات‌متحده (SEC)، ایلان ماسک تا به امروز از 4 فرد ناشناس 135 میلیون دلار سرمایه دریافت کرده است که اولین جذب سرمایه به 29 نوامبر (8 آذرماه) مربوط می‌شود. با توجه به اینکه ماسک می‌خواهد 1 میلیارد دلار سرمایه جذب کند، برای رسیدن به هدفش هنوز باید به‌دنبال 865 میلیون دلار سرمایه باشد.

ایلان ماسک با xAI به‌دنبال رقابت با بزرگان دنیای هوش مصنوعی است

تا به امروز شرکت xAI تنها از یک محصول رونمایی کرده که چت‌بات Grok نام دارد. Grok پاسخی به چت‌بات ChatGPT شرکت OpenAI و بارد شرکت گوگل بوده است. طبق گفته xAI، این چت‌بات در پاسخ‌دادن به سؤالات عملکرد متفاوتی نسبت به سایر چت‌بات‌ها دارد و همچنین از حس شوخ‌طبعی بهره می‌برد.

نسخه بتای چت‌بات xAI به‌زودی برای تمام کاربران سرویس اشتراکی پریمیوم پلاس شبکه اجتماعی ایکس عرضه خواهد شد. این چت‌بات براساس اطلاعات موجود در ایکس، دیتابیس خود را ارتقا می‌دهد و می‌تواند میان اخبار واقعی در ایکس و اطلاعات جعلی تمایز قائل شود.

ایلان ماسک Grok xAI

ایلان ماسک با دنیای هوش مصنوعی غریبه نیست؛ مدیرعامل تسلا یکی از هم‌بنیان‌گذاران OpenAI، شرکت سازنده چت‌بات محبوب ChatGPT نیز به‌حساب می‌آید؛ بااین‌حال در سال 2018 از هیئت‌مدیره آن کناره‌گیری کرد.

جذب سرمایه 865 میلیون دلاری قدم بزرگی است که مسلماً هر فردی نمی‌تواند چنین کاری را انجام دهد. بااین‌حال، ایلان ماسک یکی از افراد مهم در دنیای فناوری محسوب می‌شود که می‌تواند سرمایه‌گذاران را برای سرمایه‌گذاری در شرکت جدیدش متقاعد کند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی