ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

ایکس
مالی و سرمایه گذاری

ایکس با شکایت یک آژانس تبلیغاتی همنام خود مواجه شد

این آژانس تبلیغاتی ادعا کرده که ایکس قانون عرفی فلوریدا را نقض کرده و خسارات مالی قابل‌توجهی به آن وارد کرده است.

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۱۱ مهر ۱۴۰۲ | ۰۹:۳۴

یک آژانس تبلیغاتی که X Social Media LLC نام دارد، از شرکت ایکس متعلق به ایلان ماسک یا همان توییتر سابق به‌دلیل تغییر نام شکایت کرد. شرکت مورد‌بحث در شکایت خود ادعا کرده است که ایکس به‌دلیل «رقابت ناعادلانه و نقض علائم تجاری» و همچنین شیوه‌های تجاری فریبنده و غیرمنصفانه ایالت، قانون عرفی فلوریدا را نقض کرده است.

به گزارش رویترز، این شرکت در شکایت خود توضیح می‌دهد که از سال 2016 به‌طور مداوم از علامت تجاری ثبت‌شده خود، یعنی «X SOCIALMEDIA» استفاده کرده است. علاوه‌براین، ظاهراً تغییر نام توییتر به X Corp و استفاده از علامت تجاری X باعث شده تا این شرکت تبلیغاتی ضرر مالی قابل‌توجهی را متحمل شود.

شکایت از ایکس

شرکت X Social Media مستقر در ویندرمیر، فلوریدا، یک آژانس تبلیغاتی است که طبق اطلاعات موجود در وب‌سایت آن، سال 2015 توسط «جیکوب» و «روزانا مالهرب» تأسیس شده. هدف این شرکت ارتباط ساکنان فلوریدا با وکلا به‌دلیل مسئله نشت نفت سکوی حفاری شناور دیپ‌واتر هاریزون (Deepwater Horizon) توصیف شده است. این شرکت همچنین ادعا کرده که برای دستیابی به مشتریان بالقوه خود، بیش از 400 میلیون دلار روی تبلیغات فیسبوک سرمایه‌گذاری کرده و اکنون تغییر نام تجاری توییتر مشتریانش را سردرگم کرده و بر درآمد آن تأثیر گذاشته است.

درحال‌حاضر X Social Media از دادگاه درخواست کرده که شرکت متعلق به ماسک را مجبور کند دیگر از نام X استفاده نکند و مبلغ نامشخصی را به‌عنوان خسارت مالی پرداخت نماید.

بااین‌وجود، هنوز مشخص نیست که شکایت X Social Media تا چه اندازه تأثیرگذار خواهد بود. «الکساندرا رابرتز»، استاد حقوق، در این رابطه توضیح می‌دهد که «زمینه شلوغی» که برای علامت تجاری X وجود دارد، می‌تواند شکایت هر سرویس با نام تجاری X (چه پلتفرم متعلق به ماسک و چه شرکتی مانند X Social Media) علیه شرکت دیگری را دشوار کند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی