ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

گوگل و وزارت دادگستری
مالی و سرمایه گذاری

درخواست گوگل برای رسیدگی به شکایت وزارت دادگستری آمریکا پیش از محاکمه رد شد

قاضی این پرونده درخواست گوگل برای تصمیم‌گیری زودتر از موعد محاکمه در شهریورماه را رد کرد.

آزاد کبیری
نوشته شده توسط آزاد کبیری | ۲۷ خرداد ۱۴۰۳ | ۱۰:۰۰

قاضی فدرال پرونده انحصار تبلیغات گوگل درخواست این غول فناوری برای تصمیم‌گیری زودترازموعد را رد کرد. اکنون شرکت آلفابت باید در فرایند محاکمه از خودش در برابر تمام ادعاهای وزارت دادگستری ایالات متحده مبنی‌بر انحصار گوگل در حوزه فناوری‌های تبلیغات آنلاین دفاع کند.

براساس گزارش بلومبرگ، «لئونی برینکما»، قاضی منطقه‌ای ایالات متحده، در جلسه استماع در ویرجینیا گفت اجازه می‌دهد این پرونده به دادگاه برود و همان‌طور که مقرر شده بود، این دادگاه در سپتامبر (شهریورماه) برگزار می‌شود. برینکما می‌گوید موارد بسیار زیادی در این پرونده وجود دارد که مورد مناقشه‌اند.

دادگاه محاکمه گوگل و وزارت دادگستری آمریکا

گوگل به دنبال قضاوت اجمالی درباره این پرونده بود و می‌خواست قبل از محاکمه درباره آن تصمیم‌گیری شود. این شرکت استدلال کرده مجریان ضدانحصار نتوانستند نشان بدهند این شرکت حداقل 70 درصد از بازار را در بخش تبلیغات وب کنترل می‌کند.

شرکت‌هایی که به دلیل نقض قوانین ضدانحصار از آن‌ها شکایت می‌شود، اغلب به دنبال اجتناب یا محدودکردن مسائلی هستند که باید در فرایند محاکمه ارائه شوند. در شکایت ضدانحصار دیگر وزارت دادگستری علیه گوگل در موضوع تجارت جستجوی این شرکت، این غول فناوری قاضی را متقاعد کرد که برخی ادعاهای دادستان کل را قبل از محاکمه رد کند.

سال گذشته میلادی، وزارت دادگستری از گوگل شکایت کرد و ادعا کرد بازار فناوری‌های تبلیغات را به انحصار خودش درآورده است و برای خرید، فروش و ارائه تبلیغات ویدیویی و نمایش تبلیغات آنلاین استفاده می‌شود.

وزارت دادگستری پس از اینکه از طرف آژانس‌های دولتی فدرال که تبلیغات آنلاین خریده بودند، درخواست غرامت کرد خواستار محاکمه با هیئت‌منصفه شد اما پس از آنکه گوگل چکی به مبلغ 2.3 میلیون دلار برای پوشش خسارات ادعایی دولت به وزارت دادگستری ارسال کرد، قاضی برینکما هفته گذشته حکم داد این پرونده به‌صورت محاکمه‌ای بدون هیئت‌منصفه برگزار خواهد شد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی