ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

انویدیا
مالی و سرمایه گذاری

بعضی از کارمندان انویدیا به‌ لطف رشد سهام شرکت میلیونر شده‌اند؛ رویارویی با مشکل انگیزه

این امر واکنش «جنسن هوانگ»، مدیرعامل انویدیا را در پی داشته است.

آزاد کبیری
نوشته شده توسط آزاد کبیری | ۳ تیر ۱۴۰۳ | ۱۶:۰۰

انویدیا در سال‌های اخیر به لطف رونق‌ هوش مصنوعی مولد رشدی باورنکردنی را تجربه کرد. از ابتدای 2024، سهام این شرکت 167 درصد افزایش یافته و طی پنج سال گذشته شاهد رشد چشمگیری بوده است. طبق گزارش‌ها و باتوجه‌به این رشد، اکنون درآمد بسیاری از کارکنان سطح متوسط ​​در انویدیا که صاحب سهام این شرکت هستند، بیش از یک‌میلیون دلار در سال است و ظاهراً این افراد دیگر انگیزه‌ای برای کارکردن ندارند.

براساس گزارش Benzinga، بسیاری از کارکنان و مدیران انویدیا که پنج سال پیش یا بیشتر به این شرکت پیوسته‌اند و صاحب سهام هستند، احتمالاً امروز میلیونر شده‌اند. بااین‌حال این مسئله در این شرکت چالشی به‌ وجود آورده و باعث شده «جنسن هوانگ»، مدیرعامل انویدیا، در جلسه داخلی ماهانه شرکت، به آن بپردازد.

میلیونر شدن مدیران دارای سهام انویدیا

رشد سهام انویدیا و به موازات آن سرازیر شدن سود بیشتر به حساب کارکنان و مدیران ظاهراً برخی از آن‌ها را به حالت «نیمه‌بازنشستگی» درآورده است. آن‌ها از نظر رفاه مالی به نقطه‌ای رسیده‌اند که به نظر می‌رسد مانند گذشته انگیزه‌ای برای کارکردن ندارند.

طبق گزارش اینسایدر، جنسن هوانگ در پاسخ به سؤالاتی درباره کارکنان «نیمه‌بازنشسته» به همه افراد توصیه کرد مانند «مدیرعامل» عمل کنند و مسئول اخلاق کاری خودشان باشند. البته حقوق جنسن هوانگ در سال مالی 2023، حدود 60 درصد افزایش یافت و سیزدهمین فرد ثروتمند جهان شد.

بااین‌حال همه کارمندان انویدیا ثروتمند نیستند. به گفته یکی از مهندسان انویدیا، اگرچه برخی کارمندان انویدیا ممکن است خوش‌شانس بوده و میلیونر شده باشند، هزاران نفر هستند که این فرصت را نداشته‌اند. این مهندس که چند سال پیش به انویدیا پیوسته است، سالانه تقریباً نیمی از حقوق پایه‌اش را در قالب واحدهای سهام محدود (RSU) دریافت می‌کند.

با‌این‌حال، تصریح کرد همه افراد تعداد زیادی RSU دریافت نمی‌کنند؛ زیرا محدودیتی برای تعداد واحدهای سهامی که کارکنان می‌توانند دریافت کنند، وجود دارد. حتی افرادی که عملکرد بسیار خوبی دارند نیز این محدودیت را دارند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی