ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

متا
مالی و سرمایه گذاری

ارزش بازار متا از یک تریلیون دلار عبور کرد

ارزش بازار متا اکنون از 1 تریلیون دلار عبور کرده و سهام آن به 390.70 دلار به ازای هر سهم رسیده است.

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۵ بهمن ۱۴۰۲ | ۱۵:۰۰

همانطور که چند روز قبل پیش‌بینی‌ شده‌ بود، ارزش بازار متا اکنون از 1 تریلیون دلار عبور کرد. در حال حاضر، ارزش سهام غول فناوری به 390.70 دلار به ازای هر سهم رسیده است.

البته همانطور که CNBC نیز توضیح می‌دهد، این اولین باری نیست که ارزش بازار متا از یک تریلیون دلار فراتر می‌رود و این شرکت در سال 2021 و زمانی که هنوز به‌عنوان فیسبوک شناخته می‌شد نیز به این نقطه عطف دست یافته بود. در آن زمان، ارزش بازار به 1.1 تریلیون دلار رسید. همچنین طبق این گزارش، سهام متا‌ در معاملات روز چهارشنبه به اوج خود و حدود 396 دلار به ازای هر سهم رسیده است که از رشد بیشتر از 10 درصدی آن خبر می‌دهد.

«مارک زاکربرگ»، مدیرعامل متا سال گذشته با توصیف 2023 به‌عنوان «سال کارایی»، از تصمیماتی برای کاهش هزینه‌‌های این شرکت خبر داد. به موجب این تصمیمات بیش از 20 هزار کارمند متا اخراج شدند اما اکنون به‌مرور زمان شاهد رشد ارزش سهام آن بوده‌ایم.

در حال حاضر، سهامداران نسبت به متا خوش‌بین هستند، زیرا غول فناوری قصد دارد موقعیت خود در بازار هوش مصنوعی را تقویت کند. هفته گذشته، زاکربرگ گفت که متا تا پایان سال جاری میلادی 350 هزار کارت گرافیک H100 از انویدیا دریافت می‌کند که این امر نشان می‌دهد، غول شبکه‌های اجتماعی میلیاردها دلار در زمینه هوش مصنوعی هزینه خواهد کرد.

گزارش درآمد سه‌ماهه چهارم سال 2023 متا‌ روز 1 فوریه (12 بهمن) منتشر خواهد شد.

علاوه بر متا، مایکروسافت نیز اخیراً توانست به نقطه عطف ارزشمندی دست پیدا کند و ارزش بازار آن برای اولین‌بار به 3 تریلیون دلار رسید. هرچند در حال حاضر اپل همچنان باارزش‌ترین شرکت جهان است، اما غول ردموندی موفق‌شده بود تا در ماه گذشته با عبور از اپل، به ارزشمندترین شرکت جهان تبدیل شود.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی