ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

مایکروسافت
مالی و سرمایه گذاری

دولت آمریکا از مایکروسافت 29 میلیارد دلار مالیات معوقه طلب کرد

اداره خدمات درآمد داخلی (IRS) آمریکا می‌گوید مایکروسافت باید بابت سال‌های 2004 تا 2013، حدود 29 میلیارد دلار مالیات بپردازد.

ایمان صاحبی
نوشته شده توسط ایمان صاحبی | ۲۲ مهر ۱۴۰۲ | ۱۳:۳۰

اداره خدمات درآمد داخلی آمریکا (IRS) می‌گوید مایکروسافت باید حدود 29 میلیارد دلار به دولت مالیات معوقه بپردازد. این برآورد پس از انجام تحقیقاتی طولانی پیرامون داده‌های مالی این غول دنیای فناوری در بازه زمانی سال‌های 2004 تا 2013 به‌دست آمده است.

مایکروسافت در سند جدیدی که برای کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) فرستاده، می‌گوید اداره خدمات درآمد داخلی به این نتیجه رسیده است که این شرکت 28.9 میلیارد دلار – به اضافه جرایم و بهره – به دولت بدهی مالیاتی دارد. این بدهی ظاهراً مربوط به سال‌های 2004 تا 2013 می‌شود.

این پرونده ظاهراً به حدود یک دهه پیش برمی‌گردد که طی آن اداره IRS رویکرد سخت‌گیرانه‌تری را اتخاذ کرد تا انتقال سود شرکت‌های بزرگ به کشورهای خارجی را شناسایی کند. حالا ظاهراً طبق این تحقیقات، IRS متوجه شده که مایکروسافت حداقل 39 میلیارد دلار از سودهای خود را به پورتو ریکو منتقل کرده است.

مایکروسافت به تصمیم اداره مالیات اعتراض می‌کند

البته مایکروسافت ادعاهای IRS را زیر سؤال برده و مدعی شده که تمام قوانین را رعایت و مالیات خود را پرداخت کرده است. این غول ردموندی می‌گوید آن‌ها یکی از بزرگ‌ترین پرداخت‌کنندگان مالیات در ایالات‌متحده هستند و از سال 2004 تاکنون بیش از 67 میلیارد دلار مالیات پرداخت کرده‌اند. این شرکت حالا قرار است تصمیم اداره خدمات درآمد داخلی را به دادگاه تجدیدنظر ببرد، بنابراین احتمالاً چند سال طول خواهد کشید تا نتیجه این پرونده قطعی شود.

گفتنی است مایکروسافت ساختار سازمان و سیاست‌های خود را از بازه زمانی مورد بررسی توسط IRS تغییر داده است. بااین‌حال، این اداره ظاهراً درباره آن سال‌ها بیراه نمی‌گوید و باید دید که مایکروسافت چگونه می‌خواهد در دادگاه از خود دفاع کند تا مجبور به پرداخت این مبلغ هنگفت نشود.

بازرسی داده‌های مالی مایکروسافت در سال 2007 آغاز شد و IRS می‌گوید این پرونده یکی از بزرگ‌ترین بازرسی‌های تاریخ آن‌ها بوده است. بااین‌حال، غول سازنده ویندوز باور دارد که مالیات پرداخت‌شده تحت قانون TCJA در تحقیقات این اداره لحاظ نشده است. پس این رقم حداقل می‌تواند حدود 10 میلیارد دلار کاهش پیدا کند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی