ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

مایکروسافت اکتیویژن بلیزارد
مالی و سرمایه گذاری

پیروزی مایکروسافت در دادگاه خرید اکتیویژن در آمریکا؛ مذاکره با رگولاتور بریتانیا آغاز شد

مایکروسافت موفق شد نظر دادگاه آمریکا را برای خرید اکتیویژن جلب کند و حالا با بریتانیا وارد مذاکره می‌شود تا این قرارداد را تکمیل کند.

ایمان صاحبی
نوشته شده توسط ایمان صاحبی | ۲۱ تیر ۱۴۰۲ | ۱۰:۰۰

قاضی دادگاه پرونده شکایت کمیسیون تجارت فدرال آمریکا (FTC) علیه مایکروسافت اعلام کرد که با درخواست این کمیسیون برای جلوگیری از تکمیل قرارداد خرید اکتیویژن بلیزارد موافقت نمی‌کند؛ بنابراین خرید اکتیویژن بالاخره می‌تواند در آمریکا تکمیل شود. از طرف دیگر، مایکروسافت و رگولاتور بریتانیا که پیش‌تر علیه این خرید رأی داده بود، توافق کرده‌اند تا با یکدیگر وارد مذاکره شوند و راهی برای تکمیل این معامله پیدا کنند.

اگرچه پرونده FTC علیه مایکروسافت به‌خاطر سیاست‌های ضدرقابتی همچنان ادامه دارد، ولی قاضی «جکلین اسکات کورلی» درخواست این کمیسیون برای ممانعت از تکمیل معامله خرید اکتیویژن بلیزارد توسط غول ردموند را رد کرده است. براین‌اساس، مایکروسافت حالا می‌تواند خرید خود را در آمریکا به سرانجام برساند. قاضی کورلی در حکم خود آورده است:

«از معامله خرید اکتیویژن توسط مایکروسافت به‌عنوان بزرگ‌ترین معامله تاریخ فناوری یاد می‌شود. این معامله مستحق سخت‌گیری بود و این سخت‌گیری نیز کارساز بوده است: مایکروسافت به‌صورت کتبی، علنی و در دادگاه متعهد شده تا کال آف دیوتی را به مدت 10 سال مشابه ایکس باکس، در پلی‌استیشن هم منتشر کند. این شرکت با نینتندو توافق کرده است که کال آف دیوتی را به سوئیچ بیاورد و وارد چندین همکاری دیگر شده است تا برای اولین‌بار محتواهای اکتیویژن را در چندین سرویس گیمینگ ابری عرضه کند.

مسئولیت دادگاه در این پرونده اندک است و به موجب درخواست FTC، باید تصمیم بگیرد که با توجه به شرایط موجود، این خرید را معلق – یا حتی لغو – کند یا خیر. با توجه به دلایلی که توضیح داده شد، FTC نشان نداده است که احتمال وقوع ادعای آن‌ها مبنی بر اینکه این خرید می‌تواند شرایط رقابت در بازار را به‌طور جدی تحت تأثیر قرار دهد، بالاست. اتفاقاً برعکس، شواهد نشان می‌دهند که دسترسی به کال آف دیوتی و دیگر محتواهای اکتیویژن به نفع مصرف‌کنندگان بیشتر می‌شود. بنابراین درخواست [FTC] برای ممانعت موقت از انجام این معامله رد می‌شود.»

سخنگوی FTC در واکنش به این حکم اعلام کرد که این کمیسیون همچنان قدم‌های بعدی خود را پیش می‌برد تا از رقابت در بازار و حقوق مصرف‌کنندگان حفاظت کند. ازآن‌سو «برد اسمیت»، رئیس مایکروسافت، در واکنش به صدور این حکم ابراز خرسندی کرد و گفت امیدوار است که بقیه حوزه‌های قضایی هم سریع‌تر بررسی‌های لازم را انجام دهند و نتیجه‌گیری خود را اعلام کنند.

مایکروسافت و بریتانیا بر سر خرید اکتیویژن مذاکره می‌کنند

در همین راستا، ساعاتی بعد اعلام شد که مایکروسافت و سازمان بازار و رقابت بریتانیا (CMA) هم توافق کرده‌اند تا موقتاً نزاع پیرامون خرید اکتیویژن بلیزارد را متوقف کنند و درعوض در این زمینه با یکدیگر مذاکره داشته باشند.

CMA پیش‌تر به جلوگیری از خرید اکتیویژن رأی داده‌ و مایکروسافت هم به‌دنبال تجدیدنظر در این باره بود. اما حالا مایکروسافت پیگیری درخواست تجدیدنظر خود را متوقف می‌کند تا طرفین از طریق مذاکره به‌دنبال راهی برای اصلاح این خرید به منظور جلب رضایت CMA باشند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی