ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

باارزش‌ترین شرکت جهان
مالی و سرمایه گذاری

با سقوط سهام انویدیا، مایکروسافت دوباره باارزش‌ترین شرکت جهان شد

سهام انویدیا در روز پنجشنبه به 130.78 دلار‌به‌ازای هر سهم سقوط کرد تا ارزش بازار آن به حدود 3.22 دلار کاهش پیدا کند.

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۱ تیر ۱۴۰۳ | ۱۰:۳۰

انویدیا اخیراً باارزش‌ترین شرکت جهان شد، اما سهام این شرکت روز پنجشنبه بیشتر از 3.5 درصد کاهش یافته تا مایکروسافت دوباره عنوان ارزشمندترین شرکت جهان را تصاحب کند.

ارزش بازار انویدیا روز سه‌شنبه از مایکروسافت نیز پیشی گرفت و غول تراشه‌سازی با ارزش بازار 3.34 تریلیون دلاری خود از مایکروسافت با ارزش بازار 3.31 تریلیون دلار عبور کرد. اما اکنون طبق گزارش رویترز، سهام انویدیا در روز پنجشنبه به 130.78 دلار‌ به‌ازای هر سهم سقوط کرد تا ارزش بازار آن به حدود 3.22 تریلیون دلار کاهش پیدا کند.

با این وجود، مایکروسافت که ارزش آن در محدوده‌ای بالاتر از 3.3 تریلیون دلار ثابت‌مانده، دوباره ارزشمندترین شرکت جهان است.

جدال غول‌های فناوری برای کسب عنوان باارزش‌ترین شرکت جهان

علاوه بر انویدیا و مایکروسافت، اپل (که ارزش هرکدام بیش از 3 تریلیون دلار است) سومین شرکت بزرگی است که بر سر دریافت عنوان ارزشمندترین شرکت جهان با یکدیگر رقابت می‌کنند.

انویدیا رشد عظیم خود را کاملاً مدیون تراشه‌های هوش مصنوعی است که تحلیلگران از آن به‌عنوان «طلا یا نفت جدید در بخش فناوری» یاد کرده‌اند.

زمانی که انویدیا به رتبه اول رسید، برخی از تحلیلگران پیش‌بینی کرده‌ بودند که رقابت بین این سه غول فناوری همچنان شدید خواهد بود. حالا تقریباً شاهد اولین نوسانات ارزش بازار آن‌ها هستیم و احتمالاً در آینده نزدیک نیز ارزش بازار انویدیا، مایکروسافت و اپل متناسب با وضعیت بازار تغییر پیدا کند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی