ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

نتفلیکس
مالی و سرمایه گذاری

گزارش مالی نتفلیکس برای سه‌ماهه چهارم 2023 منتشر شد؛ جذب 13 میلیون مشترک جدید

نتفلیکس به درآمد 8.833 میلیارد دلاری و سود 938 میلیون دلار برای سه‌ماهه چهارم سال 2023 اشاره کرده است.

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۴ بهمن ۱۴۰۲ | ۱۳:۰۰

سرویس استریم نتفلیکس اعلام کرد که در سه‌ماهه چهارم سال گذشته میلادی، 13.12 میلیون کاربر از سراسر جهان به مشترکین آن اضافه شده‌اند که با این شرایط، تعداد کل کاربران پولی آن به 260.8 میلیون نفر می‌رسد.

درآمد سه‌ماهه نتفلیکس نیز طبق گزارش این شرکت، بالاتر از انتظارات بوده و به 8.833 میلیارد دلار در سراسر جهان رسیده است. برای مقایسه، این میزان در سال 2022، 7.852 میلیارد دلار بود. سود این شرکت نیز در سه‌ماهه چهارم سال 2023، 938 میلیون دلار اعلام شده که این میزان نیز نسبت به سود 55.3 میلیون دلاری مربوط به بازه مشابه سال 2022 بسیار بیشتر و تقریباً 17 برابر شده است.

رشد سرویس‌های دارای تبلیغات نتفلیکس

گزارش نتفلیکس همچنین نشان می‌دهد که سرویس‌های اشتراکی پولی آن همچنان محبوبیت زیادی دارند و این شرکت برای سه‌ماهه چهارم سال 2023 اعلام کرده که طرح‌های اشتراکی دارای تبلیغات آن نسبت به سه‌ماهه قبل، 70 درصد رشد داشته‌اند. این شرکت قصد دارد در سال 2024 شروع به حذف سرویس‌های پایه بدون تبلیغات خود کند و این کار را ابتدا با کانادا و بریتانیا انجام خواهد داد.

نکته قابل‌ذکر دیگری که در گزارش نتفلیکس وجود دارد، اشاره این شرکت به افزایش قیمت طرح‌های خود در سال 2024 است:

‌«همان‌طور که ما در نتفلیکس سرمایه‌گذاری می‌کنیم و آن را بهبود می‌دهیم، گهگاه از کاربران خود می‌خواهیم که برای منعکس‌کردن این پیشرفت‌ها هزینه بیشتری بپردازند.»

در این گزارش به کسب‌وکار بازی نتفلیکس هم پرداخته شده است که هرچند هنوز درصد کمی از کل درآمد آن را شامل می‌شود، اما همچنان درحال رشد است. سه‌گانه Grand Theft Auto در ماه دسامبر به این سرویس اضافه شد و آن را در دسترس کاربران موبایل قرار داد و نتفلیکس از آن به‌عنوان بزرگ‌ترین بازی منتشرشده توسط آن‌ها یاد کرده است.

با وجود اینکه اعتصابات نویسندگان و بازیگران هالیوود در سال 2023 باعث کاهش سرعت تولید برخی پروژه‌های جدید شد، نتفلیکس می‌گوید که در سال 2024 می‌توان انتظار محتوای زیادی را داشت. فصل دوم سریال Squid Game و فصل سوم Bridgerton ازجمله این برنامه‌ها هستند که برای سال 2024 برنامه‌ریزی شده‌اند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی