ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

انویدیا و قطر
مالی و سرمایه گذاری

گسترش قلمرو انویدیا به خاورمیانه؛ غول تراشه‌ساز با شرکت قطری قرارداد بست

این معامله اولین سرمایه‌گذاری انویدیا در بازارهای گسترده خاورمیانه محسوب می‌شود.

آزاد کبیری
نوشته شده توسط آزاد کبیری | ۴ تیر ۱۴۰۳ | ۱۴:۳۰

انویدیا قراردادی برای گسترش و استقرار فناوری هوش مصنوعی خود در مراکز داده شرکت مخابراتی قطری Ooredoo امضا کرده است. مشتریان سازمانی Ooredoo از پنج کشور مختلف، مانند کویت، عمان و تونس هستند. این معامله اولین سرمایه‌گذاری انویدیا در بازارهای خاورمیانه خواهد بود.

شرکت Ooredoo در بیانیه‌ای اعلام کرد با این قرارداد به اولین شرکت منطقه تبدیل می‌شود که می‌تواند به مشتریان مراکز داده‌اش در قطر، الجزایر، تونس، عمان، کویت و مالدیو دسترسی مستقیم به هوش مصنوعی و فناوری پردازشگرهای گرافیکی انویدیا را بدهد. Ooredoo می‌گوید قصد دارد از هزاران پردازشگر گرافیکی انویدیا Tensor Core در مراکز داده خود استفاده کند.

باتوجه‌به محدودیت‌های صادراتی دولت آمریکا، انویدیا بازار بزرگ چین را از دست داده است، بااین‌حال این شرکت مقصد دیگری را در آسیا انتخاب کرده است.

ورود انویدیا به خاورمیانه با همکاری شرکت مخابراتی قطری

معاون ارشد مخابرات انویدیا می‌گوید ارائه فناوری‌های این شرکت به Ooredoo اجازه می‌دهد به مشتریانش در راه‌اندازی برنامه‌های هوش مصنوعی مولد کمک کند. مدیرعامل Ooredoo نیز در مصاحبه‌ای با رویترز گفت:

«مشتریان b2b ما، به لطف این توافق، به خدماتی دسترسی خواهند داشت که احتمالاً رقبای آن‌ها تا 18 الی 24 ماه دیگر از آن‌ بی‌بهره‌اند.»

این دو شرکت‌ ارزش این معامله را اعلام نکرده‌اند. Ooredoo همچنین مشخص نکرده‌ دقیقاً کدام فناوری‌های انویدیا را در مراکز داده خودش نصب می‌کند و صرفاً گفته است این امر بستگی به دسترسی و تقاضای مشتریان دارد. همچنین مدیرعامل این شرکت گفت Ooredoo یک‌میلیارد دلار سرمایه‌گذاری می‌کند تا ظرفیت مرکز داده منطقه‌ای خود را به‌اندازه 20 تا 25 مگاوات افزایش دهد؛ ظرفیت فعلی این شرکت 40 مگاوات است و به گفته مدیرعامل آن، تا پایان این دهه میلادی این میزان را تقریباً سه برابر خواهد کرد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی