ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

پلی استیشن 5
مالی و سرمایه گذاری

سونی تاکنون 40 میلیون پلی‌استیشن 5 فروخته است

کرونا و مشکلات زنجیره تأمین باعث شده بود عرضه پلی‌استیشن 5 با مشکل مواجه شود؛ مشکلی که ظاهراً حالا برطرف شده است.

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۶ مرداد ۱۴۰۲ | ۱۱:۳۰

سونی اعلام کرد که با وجود چالش‌های بی‌سابقه شیوع ویروس کرونا و همچنین مشکلات چند سال گذشته زنجیره تأمین، موفق به فروش بیش از 40 میلیون کنسول پلی استیشن 5 شده است.

در بیانیه مطبوعاتی رسمی سونی آمده است:

«ما نوامبر سال 2020 پلی استیشن 5 را درحالی عرضه کردیم که جهان نسبت به زمانی که آن را در سال 2019 معرفی کرده بودیم، در شرایط عجیب و متفاوتی قرار داشت. علی‌رغم چالش‌های بی‌سابقه COVID، تیم‌ها و شرکای ما سخت تلاش کردند تا کنسول‌های PS5 را به‌موقع عرضه کنند.»

افزایش فروش پلی استیشن 5 در سال 2023

فروش پلی ا‌ستیشن 5 در سال 2023 رشد بسیار زیادی پیدا کرده است. سونی در اوایل سال جاری نزدیک به 40 میلیون دستگاه فروخته بود و موفق شد تعداد کنسول‌های عرضه‌شده خود در ژانویه تا مارس سال 2023 را سه‌برابر کند و به 6.3 میلیون دستگاه برساند. این شرکت سال گذشته در همین دوره زمانی، فقط 2 میلیون کنسول فروخته بود.

«جیم رایان»، مدیرعامل و رئیس سونی، در این پست توضیح می‌دهد:

«از طرفداران خود تشکر می‌کنیم که برای برطرف‌کردن این چالش‌ها ماه‌های بسیار زیادی را صبر کرده‌اند. اکنون تأمین پلی استیشن 5 به تعادل خوبی رسیده است و می‌توانیم انتظار داشته باشیم که تقاضای سرکوب‌شده دستگاه سرانجام برآورده شود.»

بااین‌وجود، پلی استیشن 5 از نظر فروش کنسول برتر نسل جدید بوده است (البته به استثنای نینتندو سوییچ) و هر دو کنسول جدید ایکس باکس را از زمان عرضه‌شان در سال 2020 به‌راحتی شکست داده است.

در چند وقت گذشته در گزارش‌های زیادی به کنسول‌های بالقوه جدید پلی استیشن اشاره شده است. ماه گذشته در گزارشی گفته شده بود که نسخه اسلیم پلی استیشن 5 احتمالاً امسال معرفی خواهد شد و اوایل این ماه در گزارش معتبرتری به عرضه پلی ‌استیشن 5 پرو در پاییز سال بعد اشاره شده بود.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی