ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

سونی Zee
مالی و سرمایه گذاری

سونی قرارداد 10 میلیارد دلاری خرید شرکت هندی Zee Entertainment را فسخ کرد

طبق این توافق، شرکت Zee قرار بود در شاخه رسانه‌ای سونی در هند ادغام شود.

ایمان صاحبی
نوشته شده توسط ایمان صاحبی | ۲ بهمن ۱۴۰۲ | ۱۲:۳۰

سونی امروز در بیانیه‌ای اعلام کرد که نامه فسخ قرارداد 10 میلیارد دلاری خرید شرکت رسانه‌ای Zee Entertainment را برای این کمپانی هندی ارسال کرده است. غول ژاپنی می‌گوید از اینکه طرف مقابل نتوانسته به تعهدات خود عمل کند، بسیار ناامید شده و ازاین‌رو این معامله را لغو کرده است.

به گزارش رویترز، قراردادی که بیش از دو سال پیش میان این دو شرکت حاصل شده بود تا شاخه رسانه‌ای سونی در هند را با Zee Entertainment ادغام کند، حالا لغو شده است. این شرکت ژاپنی می‌گوید گفت‌وگوهایی با طرف مقابل داشته تا مهلت تکمیل قرارداد را به تعویق بیندازد، اما به توافقی در این زمینه نرسیده است.

سونی در بیانیه امروز خود دقیقاً نگفته که طرف هندی به کدام‌یک از تعهدات خود عمل نکرده که موجب لغو این قرارداد شده است. Zee هم هنوز چیزی دراین‌خصوص اعلام نکرده و واکنشی به این گزارش نشان نداده است.

لغو قرارداد ادغام Zee در شاخه رسانه‌ای سونی در هند

این شرکت هندی جمعه همین هفته گفته بود که متعهد به تکمیل این قرارداد است و با حسن نیت به همکاری با سونی در این زمینه ادامه خواهد داد. این شرکت درنظر داشت که ضرب‌الاجل تکمیل قرارداد را به تاریخی دیگر موکول کند.

منابع آگاه می‌گویند شرکت Sony Pictures Networks India که کنترل آن به‌طور کامل در دست غول ژاپنی است، در تلاش بود تا «پونیت گوئنکا»، مدیرعامل Zee را از سمت خود برکنار کند و خودش کنترل این کسب‌وکار را در دست بگیرد. گوئنگا ظاهراً ماه‌ها با این درخواست مبارزه کرده بود اما درنهایت رسانه‌های داخلی از احتمال توافق او با شرایط پیشنهادی خبر دادند.

سونی همچنین از Zee خواسته بود تا شرایط مالی خود را که در فصول اخیر تعریف چندانی نداشته است، بهتر کند. این دو شرکت در 25 سال گذشته نقش مهمی در صنعت تلویزیون هند داشته‌اند و سرویس‌های استریمی مثل Zee5 و SonyLiv را در اختیار دارند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی