ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

اسپیس ایکس
مالی و سرمایه گذاری

بلومبرگ: اسپیس‌ایکس ارزش خود را 150 میلیارد دلار می‌داند

اسپیس‌ایکس می‌خواهد بخشی از سهام خود را بفروشد. برآوردی که از ارزش این شرکت شده است، رقمی در حدود 150 میلیارد دلار را نشان می‌دهد.

ایمان صاحبی
نوشته شده توسط ایمان صاحبی | ۳ تیر ۱۴۰۲ | ۱۸:۰۰

منابع آگاه به ماجرا به اطلاع بلومبرگ رسانده‌اند که ایلان ماسک می‌خواهد بخشی از سهام شرکت اسپیس ایکس را با قیمتی به فروش برساند که ارزش این کمپانی خصوصی را به حدود 150 میلیارد دلار افزایش خواهد داد.

به گزارش بلومبرگ، منابع آگاهی که خواسته‌اند هویتشان فاش نشود، مدعی شده‌اند که هدف اول این شرکت جستجو به‌دنبال سرمایه‌گذاری است که خواهان خرید 750 میلیون دلار از سهام این شرکت باشد. اسپیس ایکس ظاهراً می‌خواهد بخشی از سهامش را به قیمت هر برگ 80 دلار بفروشد.

در ماه ژانویه خبرگزاری CNBC در گزارشی مدعی شده بود که ارزش اسپیس ایکس با جذب حدود 750 میلیون دلار سرمایه جدید به حدود 137 میلیارد دلار رسیده؛ بنابراین طبیعی است که ارزش این شرکت در طول این چند ماه 13 میلیارد دلار افزایش پیدا کرده باشد.

اسپیس ایکس هنوز جاه‌طلبی‌های بزرگی در سر دارد

البته نباید فراموش کنیم که این شرکت در ماه آوریل زمانی که برای اولین‌بار سعی داشت قدرتمندترین راکت خود موسوم به استارشیپ را به مدار بفرستد، در آزمایش خود شکست خورد. محققان اسپیس ایکس حالا مشغول آماده‌شدن برای آزمایش بعدی استارشیپ هستند. این فضاپیما درنهایت قرار است رؤیای ایلان ماسک برای سفر انسان به مریخ را برآورده کند. استارشیپ همچنین وسیله حمل‌ونقل فضانوردان به ماه خواهد بود.

اسپیس ایکس هفته گذشته از مرز 200 فرود با فضاپیماهای خود عبور کرد و حالا در مسیر دستیابی به هدف 100 پرواز در سال 2023 قرار دارد. این شرکت با طراحی راکت چندبارمصرف فالکون 9 تحولی اساسی را در صنعت هوافضا رقم زد و هزینه مأموریت‌های فضایی را به‌طرز قابل‌توجهی پایین آورد.

بخش عمده سهام شرکت اسپیس ایکس به‌عنوان یک شرکت خصوصی در دست ایلان ماسک است. او حدود 47 درصد از سهام شرکت و 78 درصد از حق رأی را در اختیار دارد. چندین شرکت سرمایه‌گذاری خصوصی و عمومی دیگر هم ازجمله سایر سهام‌داران این کمپانی به‌حساب می‌آیند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی