ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

ایلان ماسک و تسلا
مالی و سرمایه گذاری

تسلا برای تأیید پاداش 56 میلیارد دلاری ایلان ماسک به حمایت سهامداران کوچک امیدوار است

با وجود اختلاف‌نظر سهامداران بزرگ تسلا بابت حمایت از پرداخت بسته حقوقی «ایلان ماسک»، این شرکت به‌دنبال جلب حمایت سرمایه‌گذاران خُرد است.

آزاد کبیری
نوشته شده توسط آزاد کبیری | ۲۲ خرداد ۱۴۰۳ | ۱۵:۳۰

در تاریخ 13 ژوئن (24 خرداد) سهامداران تسلا درباره بسته حقوقی 56 میلیارد دلاری مدیرعامل این شرکت، «ایلان ماسک»، تصمیم نهایی را خواهند گرفت. با وجود اختلاف‌نظر سهامداران بزرگ تسلا درباره پرداخت این رقم هنگفت، این شرکت به‌ دنبال جلب حمایت سرمایه‌گذاران خُرد است که درصد بالایی از سهام این خودروساز برقی را در اختیار دارند.

براساس گزارش رویترز، 13 ژوئن نشست سالانه تسلا به‌عنوان همه‌پرسی درباره مدیریت ایلان ماسک تشکیل می‌شود. پس از حکم دادگاه ایالت دلاور که بسته حقوقی هنگفت ماسک را باطل کرد، این شرکت از سرمایه‌گذاران خواسته است برای تأیید مجدد آن رأی بدهند. تسلا همچنین پیشنهاد می‌کند به‌جای دلاور، در تگزاس این نشست برگزار شود.

نظرات سهامداران تسلا درباره پرداخت بسته حقوقی ایلان ماسک

تسلا برای جلب رضایت سهامداران به‌منظور تأیید پرداخت بسته حقوقی به ایلان ماسک، کمپین اطلاع‌رسانی به سهامداران کوچک تشکیل داده که شامل یک وب‌سایت، تعامل با اینفلوئنسرها و برگزاری تورهایی در کارخانه است.

اما از سویی، سرمایه‌گذاران بزرگ این شرکت نظرات مختلفی دارند؛ برای مثال T. Rowe Price گفته است این بسته حقوقی با منافع سرمایه‌گذاران همسو است اما «سازمان بازنشستگی کارکنان دولتی کالیفرنیا» گفته است احتمالاً به‌دلیل عدم‌تناسب با عملکرد تسلا با پرداخت حقوق ایلان ماسک مخالفت می‌کند. صندوق ثروت دولتی نروژ نیز مخالفتش را با پرداخت این بسته اعلام کرده است.

سهام خود ایلان ماسک در این شرکت حدود 13 درصد است. سرمایه‌گذاران بزرگ دیگر مانند ونگارد 7.2 درصد و بلک‌راک 5.9 درصد سهام دارند که هیچ‌کدام درباره رأی دادن یا ندادن به پرداخت این بسته اظهارنظر نکرده‌اند. سرمایه‌داران کوچک نیز نظر یکسانی ندارند؛ برای مثال بسیاری از ماسک حمایت می‌کنند اما همچنان دلایلی برای مخالفت وجود دارد، ازجمله سیاست‌های این شرکت، کاهش فروش، قیمت سهام و غیره.

اخیراً نیز چند سهامدار گفته‌اند اقدام ایلان ماسک برای انتقال 12 هزار تراشه هوش مصنوعی H100 تسلا به ایکس و xAI، نشان‌دهنده این است که او لایق دریافت این بسته حقوقی نیست. 

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی