ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

ایلان ماسک توییتر
مالی و سرمایه گذاری

مدیران ارشد سابق توییتر برای دریافت 128 میلیون دلار از ایلان ماسک شکایت کردند

جمعی از مدیران سابق توییتر ازجمله مدیرعامل سابق آن از ایلان ماسک شکایت کرده و خواستار دریافت 128 میلیون دلار شدند.

ایمان صاحبی
نوشته شده توسط ایمان صاحبی | ۱۵ اسفند ۱۴۰۲ | ۱۰:۰۰

ایلان ماسک پس از خرید توییتر بسیاری از مدیران ارشد این شرکت را اخراج کرد. حالا جمعی از آن‌ها ازجمله مدیرعامل سابق، «پاراگ آگراوال» از ماسک شکایت کرده و مدعی شده‌اند که این شرکت بیش از 128 میلیون دلار به آن‌ها بدهکار است.

به‌گزارش وال استریت ژورنال، پاراگ آگراوال به‌همراه «ویجایا گده»، مدیر سابق بخش حقوقی، «ند سگال»، مدیر سابق مالی و «شان اجت»، مشاور عمومی سابق توییتر از ایلان ماسک و ایکس شکایت کرده‌اند. آن‌ها می‌گویند این شرکت تحت مالکیت جدید خود از پرداخت تعهداتش سر باز زده است.

مدیران سابق توییتر می‌گویند ایلان ماسک به‌طور خاص از دست این افراد عصبانی بود چون باور داشت که این مدیران باعث شده بودند که او مجبور به تکمیل قرارداد خرید این شبکه اجتماعی شود. در این شکایت به روایت «والتر آیزاکسون» از وقایع خرید توییتر نیز ارجاع داده شده است.

در بخشی از کتاب زندگی‌نامه ایلان ماسک توضیح داده شده است که او شتاب‌زده تصمیم به تکمیل قرارداد خرید این شبکه اجتماعی گرفت تا بتواند این مدیران را اخراج کند و جلوی اعطای سهام به آن‌ها را بگیرد. آیزاکسون به نقل از ماسک می‌گوید این اقدام به او کمک کرد تا از پرداخت 200 میلیون دلار سهم به این مدیران خودداری کند.

مدیران سابق توییتر چقدر از ایلان ماسک غرامت می‌خواهند؟

حالا در این شکایت گفته شده که آگراوال مستحق دریافت 57.4 میلیون دلار، سگال 44.5 میلیون دلار، گده 20 میلیون دلار و اجت 6.8 میلیون دلار پول هستند. مجموع این ارقام به حدود 128 میلیون دلار می‌رسد.

مدیران سابق توییتر در این شکایت می‌گوید ماسک هزینه‌های خود را نمی‌پردازد، باور دارد که قوانین برای او قابل‌اجرا نیستند، و از ثروت و قدرتش برای مقابله با هر کسی که مخالفش باشد، استفاده می‌کند.

این اولین‌باری نیست که کارمندان سابق توییتر از شرکت ایلان ماسک شکایت می‌کنند. پیش‌تر در فصل تابستان شکایتی 500 میلیون دلاری علیه ایکس ثبت و مدعی شده بود که این شرکت به کارمندان سابقش حقوق دوره بیکاری نپرداخته است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی