ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

توییتر
مالی و سرمایه گذاری

شکایت 500 میلیون دلاری از توییتر به دلیل عدم پرداخت حقوق دوره بیکاری کارمندان سابق

توییتر به کاربران اخراج‌شده خود وعده داده که دو ماه حقوق پایه خود را دریافت کنند، اما ظاهراً این هزینه به‌طور کامل پرداخت نشده است.

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۲۲ تیر ۱۴۰۲ | ۲۰:۰۰

براساس شکایت جدیدی که علیه توییتر تنظیم شده، این شرکت از پرداخت حداقل 500 میلیون دلار حقوق دوره بیکاری وعده داده شده به هزاران کارمندی که پس از تصاحب آن توسط ایلان ماسک اخراج شده بودند، خودداری کرده است.

به گزارش گاردین، «کورتنی مک‌میلیان» که قبل از اخراج در ماه ژانویه به‌عنوان «رئیس کل پاداش‌ها» روی برنامه‌های توییتر برای مزایای کارکنان خود نظارت داشت، این شکایت را به دادگاه فدرال سان‌فرانسیسکو ارائه کرده است.

نقض قوانین مزایای کارمندان توسط توییتر

به گفته مک‌میلیان، براساس طرحی که سال 2019 ایجاد شده، به اکثر کارمندان توییتر وعده داده شده بود که در صورت اخراج، دو ماه حقوق پایه و همچنین یک هفته دستمزد به ازای هر سال خدمت کامل آن‌ها پرداخت می‌‌شود. براساس این شکایت، کارمندان ارشد مانند مک‌میلیان نیز شش ماه حقوق پایه بدهکار هستند.

اما توییتر به کارمندان اخراج شده خود حداکثر یک ماه حقوق دوره بیکاری پرداخت کرده است و افرادی نیز به‌طور کلی چیزی دریافت نکرده‌اند.

به همین دلیل، در این شکایت گفته شده که توییتر و ماسک قوانین فدرال در مورد برنامه‌های مزایای کارکنان را نقض کرده‌اند. در گذشته نیز چندین‌بار از توییتر به دلیل عدم پرداخت حقوق دوره بیکاری شکایت شده است، اما موارد قبلی به نقض ادعاهای موجود در قرارداد مربوط بوده و نه قانون مزایا.

توییتر پس از روی کار آمدن ماسک در اکتبر سال گذشته، بیش از نیمی از نیروی کار خود را برای کاهش هزینه‌های شرکت اخراج کرد.

این شرکت همچنین با پرونده‌های قضایی دیگری که به اخراج‌های اخیر مربوط می‌شوند نیز دست‌و‌پنجه نرم می‌کند، به‌عنوان مثال، شکایتی که در آن گفته شده بود زنان و کارگران دارای معلولیت هدف اصلی اخراج‌های تو‌ییتر هستند. توییتر تمام این تخلفات را رد کرده است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی