ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

توییتر
کسب و کار

دو کارمند سابق توییتر از ایلان ماسک به‌دلیل تبعیض جنسیتی شکایت کردند

به گفته دو کارمند، در مجموع 57 درصد از زنان توییتر کار خود را از دست داده‌اند که این میزان برای مردان 47 درصد است.

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۱۸ آذر ۱۴۰۱ | ۱۹:۰۰

شکایت دسته‌جمعی دیگری علیه ایلان ماسک در زمینه اخراج دسته‌جمعی کارمندان توییتر به ثبت رسیده است. جدیدترین مورد به دو کارمند سابق این شبکه اجتماعی مربوط می‌شود که ادعا می‌کنند در اخراج‌های انجام‌شده در ماه آبان که تقریباً نیمی از نیروی کار شرکت را کاهش داد، «زنان به‌طور قابل‌توجهی بیشتر از مردان تحت تأثیر قرار گرفتند.»

براساس گزارش‌های منتشر‌شده بر مبنای این دادخواست، در مجموع 57 درصد از زنان کار خود را از دست داده‌اند، در حالی که این میزان برای مردان تنها 47 درصد بوده است. در ادامه این دادخواست توضیح داده شده است که این اختلاف را نمی‌توان «براساس این توجیه که ماسک قصد داشته کارکنان بیشتری را در نقش‌های مرتبط با مهندس حفظ کند» توضیح داد، زیرا مهندسان زن نیز با نرخ بسیار بیشتری نسبت به همتایان مرد خود اخراج شده‌اند.

میزان مهندسان زن اخراج شده توییتر

شکایت از توییتر

طبق گزارش، 63 درصد از زنانی که در نقش‌های مرتبط با مهندس نقش داشته‌اند در 4 نوامبر 2022 اخراج شده‌اند، در حالی که این میزان برای کارمندان مرد، 48 درصد بوده است. ظاهراً برای نقش‌های غیرمهندسی نیز بین مردان و زنانی که شغل خود را از دست داده‌اند، «تفاوت زیادی» وجود داشته است، به طوری که 51 درصد از زنان و 42 درصد از مردان تحت تأثیر این تصمیم قرار گرفته‌اند.

در ادامه، کارمندان سابق توییتر همچنین به چندین توییت از ماسک اشاره می‌کنند که «خصومت تبعیض‌آمیز او علیه زنان» را نشان می‌دهد و ادعا می‌کند که الزامات او برای کار به اندازه 12 ساعت در روز به‌عنوان بخشی از برنامه توییتر 2.0 نیز تأثیر نامناسبی بر زنان دارد؛ زیرا آن‌ها اغلب مراقب کودکان و سایر اعضای خانواده هستند و بنابراین نمی‌توانند چنین خواسته‌هایی را رعایت کنند.

این چهارمین شکایت دسته‌جمعی است که پس از اخراج گسترده کارکنان علیه این شرکت مطرح شده است. کارمندان و پیمانکاران سابق همچنین از این شرکت به‌دلیل نقض قانون اعلان تنظیم و بازآموزی کارگران (WARN) ایالات متحده شکایت کرده بودند که طبق آن، شرکت‌هایی که بیش از 100 کارمند دارند، باید حداقل 60 روز قبل از اخراج گسترده، به کارمندان اطلاع بدهند.

یکی دیگر از کارمندان سابق این شرکت شکایتی علیه توییتر مطرح کرده بود و ادعا داشت که درخواست ماسک برای بازگرداندن همه کارمندان به دفتر، تبعیض علیه افراد دارای معلولیت است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (1 مورد)
  • expert_developer
    expert_developer | ۱۸ آذر ۱۴۰۱

    این اختلاف را نمی‌توان «براساس این توجیه که ماسک قصد داشته کارکنان بیشتری را در نقش‌های مرتبط با مهندس حفظ کند» توضیح داد
    بله دلیل این اختلاف تعداد بیشتر کارکنان زنی بوده که حقوق می گرفتند ولی به اندازه نصف یک کارمند هم کارایی نداشتند یا توی مرخصی ماهیانه خاص زنان بودند یا توی مرخصی زایمان یا در مرخصی بازیابی روحیه یا ... الان هم که انداختنشون بیرون (هرچند درواقع اخراج نشدند و خودشون رفتند) دنبال تیغ زنی بیشتر هستند. همه اینها ثمرات سلطه چپی های سوسیالیست و فرهنگ ووکه. یک عکس فان هست که تعدادی از کارکنان توییتر رو قبل و بعد از اومدن ماسک نشون میده: https://i.redd.it/8ifdlozdy61a1.png

مطالب پیشنهادی