ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

پروژه هدست XR متا و ال‌جی
گجت ها

پروژه هدست XR مشترک متا و ال‌جی ظاهراً با مشکلاتی روبه‌رو شده است

شاید همکاری متا و ال‌جی در زمینه ساخت هدست XR، به بن‌بست برسد.

حمیدرضا علیا
نوشته شده توسط حمیدرضا علیا | ۲ خرداد ۱۴۰۳ | ۰۸:۳۰

به‌نظر می‌رسد که پروژه مشترک هدست XR متا و ال‌جی با مشکلاتی روبه‌رو شده است. گزارش مربوط به همکاری احتمالی این دو شرکت در سال گذشته منتشر شد؛ بعداً در پایان فوریه 2024 (بهمن 1403) این همکاری به‌صورت رسمی اعلام شد. با‌این‌حال، گزارش‌های اخیر نشان می‌دهند که ساخت چنین هدست مشترکی شاید بسیار بیشتر از آنچه فکر می‌کنیم طول بکشد یا حتی، هرگز به سرانجام نرسد.

به گزارش اندروید هدلاینز، چندین رسانه کره جنوبی اخیراً از شکست همکاری متا و ال‌جی خبر داده‌اند. ال‌جی این موضوع را تکذیب کرد و گفت که این شراکت همچنان پابرجاست. بااین‌حال، این شرکت در بیانیه خود اضافه کرد که سرعت خود را کاهش می‌دهد و بنابراین، به‌نظر می‌رسد که عجله‌ای برای ساخت هدست مشترک با متا ندارد.

گزارش‌های متفاوت درباره همکاری ال‌جی و متا برای ساخت هدست XR

وضعیت فعلی این همکاری با رازداری و سردرگمی احاطه شده است و گزارش‌ها به احتمالات مختلف اشاره می‌کنند. به‌عنوان مثال، خبرگزاری‌های کره‌ای با اطمینان خبر از شکست این توافق و همکاری می‌دهند و می‌گویند که ال‌جی به‌دنبال شریک جدید برای ساخت هدست XR است؛ احتمالاً الی‌جی قصد دارد با آمازون این دستگاه را بسازد. به این ترتیب در صورت صحت این خبر، محصول نهایی از کاتالوگ بزرگ محتوای چندرسانه‌ای موجود در سرویس Prime Video بهره خواهد برد.

پروژه هدست XR متا و ال‌جی

از سوی دیگر، سئول اکونومیک دیلی اشاره می‌کند که اگرچه همکاری بین ال جی و متا همچنان ادامه دارد، اما اولین محصول این همکاری تا سال 2027 به تعویق افتاده است.

درحالی‌که توسعه هدست XR متا و ال‌جی ظاهراً با مشکلاتی روبه‌رو است، متا مشکل بزرگ‌تری دارد. همانطور که توسط GamesIndustry.biz گزارش شده، کل بخش Reality Labs از زمان ایجاد تنها متحمل ضرر شده است. به‌طور دقیق‌تر، این بخش از ژوئن 2022 تا امروز ماهانه یک میلیارد دلار هزینه برای متا داشته است.

بااین‌حال، متا بیان می‌کند که این نتایج قابل انتظار است. این شرکت حتی اشاره می‌کند که شاید در سال‌های آینده زیان‌ها افزایش چشمگیری داشته باشند. این موضوع به‌دلیل سرمایه‌گذاری سنگینی است که متا در این بخش انجام می‌دهد. در همین حال، به‌نظر نمی‌رسد این قبیل هدست‌ها توجه عموم را به خود جلب کنند. بلومبرگ خاطرنشان می‌کند که PSVR 2 سونی دارای موجودی انبار فروش‌نرفته زیادی است. به‌علاوه، اپل ویژن پرو تنها 2 دستگاه در هفته در برخی شعبه‌های اپل استور فروش دارد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی