ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

آمازون
استراتژی رشد

آمازون صدها کارمند سرویس Prime Video و استودیو MGM را اخراج می‌کند

آمازون در سال گذشته بارها کارمندان بخش‌های مختلف خود را اخراج کرده بود و حالا سال 2024 را نیز با تعدیل نیرو آغاز کرده است.

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۲۱ دی ۱۴۰۲ | ۲۳:۵۹

براساس گزارش‌های منتشرشده، ظاهراً آمازون نیز سال 2024 را با تعدیل نیرو آغاز خواهد کرد و این شرکت درحال اخراج صدها کارمند استودیوهای Prime Video و MGM خود است.

طبق گزارش ورایتی، «مایک هاپکینز»، مدیر بخش سرگرمی آمازون، در ایمیلی به کارکنان شرکت نوشت که این شرکت «فرصت‌هایی را برای کاهش یا توقف سرمایه‌گذاری در حوزه‌های خاص شناسایی کرده است، درحالی‌که سرمایه‌گذاری‌اش روی ابتکارات حوزه محتوا را افزایش خواهد داد که بیشترین تأثیرگذاری را دارد.»

هرچند هاپکینر در بیانیه خود به تعداد دقیقی اشاره نکرده است، اما توضیح داده که «صدها» کارمند برگه اخراج خود را دریافت خواهند کرد. کارمندان آمریکایی آمازون تا پایان روز جاری و کارمندان جهانی آن نیز تا پایان هفته از اخراج خود مطلع خواهند شد. او همچنین در بیانیه خود نوشت که «خداحافظی با استعدادهای آمازون تصمیم دشواری است.»

آمازون همچنین به کارمندان اخراج‌شده خود مجموعه‌ای از مزایا را ارائه خواهد کرد که شامل پرداخت هزینه جدایی می‌شود. غول تجارت الکترونیک دنیا با وجود اعلام این اخراج‌ها، وعده‌ داده که در «زمینه‌های برنامه نویسی، بازاریابی و محصول» سرمایه‌گذاری‌های مستمری خواهد داشت.

تعدیل نیرو در آمازون

آمازون ازجمله شرکت‌هایی بوده که در چند وقت گذشته بارها کارمندان خود را اخراج کرده است. مهم‌ترین تعدیل نیرو اعلام‌شده توسط این شرکت احتمالاً به سرویس استریم Twitch‌ مربوط می‌شود که 35 درصد از نیروی کار آن اخراج شدند. همچنین در ماه نوامبر نزدیک به 200 عضو بخش‌های مربوط به بازی این شرکت و صدها نفر که روی سرویس الکسا مشغول به کار بوده‌اند نیز اخراج شده‌اند. در ژانویه سال گذشته، آمازون 18 هزار نفر را از بخش‌های خرده‌فروشی و استخدام خود اخراج کرده بود. بااین‌حال، غول فناوری برای سال 2023 سود بی‌سابقه‌ای را گزارش کرده بود.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی