ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

اپل
استراتژی رشد

اپل ظاهراً تیم 121 نفره سیری و هوش مصنوعی خود در سن‌دیگو را تعطیل می‌کند

ظاهرا اپل به این تیم فرصت داده تا درباره جابه‌جایی به بخش‌های دیگر یا ترک شرکت تصمیم‌گیری کنند.

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۲۴ دی ۱۴۰۲ | ۲۱:۰۰

اپل جز معدود شرکت‌هایی بود که در سال 2023 کارمندان خود را اخراج نکرد، اما غول کوپرتینویی ظاهراً سال 2024 را با تعدیل نیرو آغاز خواهد کرد. براساس گزارش‌های منتشرشده، ظاهراً اپل در حال تعطیل‌کردن یک بخش با 121 کارمند است که روی سیری (Siri) و هوش مصنوعی مشغول به کار بودند.

براساس گزارش بلومبرگ، این گروه به‌عنوان Data Operations Annotations شناخته می‌‌شود و روز چهارشنبه به 121 عضو آن اطلاع داده شده که برای ادغام با بخش‌های دیگر تیم خود از سن‌دیگو به آستین نقل‌مکان خواهند کرد. به گفته افراد آگاه به موضوع، این کارمندان تا پایان ماه فوریه فرصت دارند که تصمیم نهایی خود را در مورد نقل‌مکان بگیرند، در غیر این صورت در 26 آوریل شغل خود را از دست می‌دهند.

گروه Annotations Data Operations همچنین در کشورهایی مانند چین، هند، ایرلند و اسپانیا دفتر دارد.

یکی از سخنگویان اپل نیز اعلام کرده که تیم Annotations Data Operations به پردیس آستین منتقل خواهند شد، جایی که بیشتر اعضای تیم سیری هم‌اکنون مشغول به کار هستند. همچنین کارمندانی که تصمیم داشته باشند کار خود را در دفاتر دیگر این تیم ادامه دهند، می‌توانند سمت فعلی خود را داشته باشند.

در این شرایط ظاهراً برخی کارمندان اعلام کرده‌اند که تمایلی به نقل‌مکان به آستین ندارد و در مقابل، اپل به آن‌ها اطلاع داده که برای شغل‌های دیگری درخواست بدهند. اپل همچنین ظاهراً برای کارمندانی که قصد جابه‌جایی دارند یک کمک هزینه 7000 دلاری در نظر گرفته است. کارمندانی که از اپل جدا خواهند شد نیز چهار هفته حقوق پایان کار، یک هفته حقوق اضافی برای هر سال کار در اپل و شش ماه بیمه درمانی دریافت خواهند کرد.

اپل هنوز هیچ بیانیه‌ای در این رابطه منتشر نکرده است و مشخص نیست که این تصمیم برای کاهش هزینه‌های مالی شرکت در نظر گرفته شده است یا خیر. غول فناوری هم‌اکنون در حال آماده‌شدن برای راه‌اندازی مدل هوش مصنوعی موسوم به «Apple GPT» خود است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی