ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

متا و اروپا
استراتژی رشد

مدیر ارشد متا: اروپا در زمینه فناوری و نوآوری درحال عقب‌ماندن از آمریکا و چین است

«نیک کلگ» می‌گوید که اروپا در زمینه فناوری با یک مشکل واقعی مواجه است.

آزاد کبیری
نوشته شده توسط آزاد کبیری | ۴ تیر ۱۴۰۳ | ۲۳:۵۹

«نیک کلگ» (Nick Clegg)، مدیر ارشد شرکت آمریکایی متا، می‌گوید اروپا دارد در زمینه فناوری و نوآوری از ایالات متحده و چین عقب می‌افتاد. این قاره باید همگام با این دو کشور بزرگ بشود. به اعتقاد کلگ که مدیریت امور جهانی متا را برعهده دارد، اروپا با «مشکلی واقعی» روبه‌روست.

براساس گزارش Tech Xplore، نیک کلگ در جلسات راهنمایی چند استارتاپ در اروپا گفت: «داریم به‌سرعت از ایالات متحده و چین عقب می‌افتیم.» او می‌گوید سال‌هاست تنها نقش اروپا تنظیم مقررات در قالب رگولاتور بوده، درحالی‌که آمریکا صاحب نوآوری است و چین نیز تقلید می‌کند.

نظرات مدیر ارشد متا درباره فناوری در اروپا

استدلال نیک کلگ این است که اروپا در زمینه فناوری و نوآوری بیشتر در نقش رگولاتور عمل می‌کند اما او می‌گوید «امکان تولید موفقیت بر پایه قانون» وجود ندارد. نیک کلگ دراین‌باره می‌گوید:

«شما موفقیت را بر پایه نوآوری، کارآفرینی و مشارکت بین شرکت‌های بزرگ فناوری و استارتاپ‌های کوچک ایجاد می‌کنید.»

اخیراً متا و دو شرکت فرانسوی طرحی اجرایی کرده‌اند که طی آن به پنج استارتاپ اروپایی شش ماه مشاوره و دسترسی به امکانات ارائه می‌شود. گفته‌های نیک کلگ نیز در جریان این طرح ارائه شده است. نیک کلگ یکی از مهره‌های اصلی متا برای سرمایه‌گذاری در بخش فناوری اروپا بوده است. او سال 2021 اعلام کرد این شرکت آمریکایی 10 هزار شغل در اروپا ایجاد خواهد کرد تا به ساخت متاورس کمک کند.

متا برای تحقق پروژه متاورس خود میلیاردها دلار هزینه کرد اما از زمانی که تمرکزش را معطوف به هوش مصنوعی کرده، هزاران نفر را از تیم‌هایی که روی متاورس کار می‌کردند، اخراج کرده است. البته پیش‌ازاین، رئیس گروه تجاری جهانی متا گفته بود این شرکت روی هوش مصنوعی و سخت‌افزار موردنیاز متا‌ورس سرمایه‌گذاری می‌کند اما رسیدن به اهداف بزرگ این غول فناوری احتمالاً یک دهه طول خواهد کشید.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی