ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

گوگل
استراتژی رشد

گوگل بزرگ‌ترین لحظات خود در سال 2023 را اعلام کرد؛ هوش مصنوعی Gemini در بالاترین رتبه

گوگل به‌طور کلی از 23 اتفاق به‌عنوان بزرگ‌ترین لحظات سال 2023 خود یاد کرده است که راه‌اندازی هوش مصنوعی Gemini در رتبه اول قرار دارد.

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۳۰ آذر ۱۴۰۲ | ۱۹:۰۰

گوگل در وبلاگ خود پست جدیدی را با عنوان «23 لحظه بزرگ ما در سال 2023» منتشر کرده است. در این پست غول موتور جستجو به برخی از اقدامات مهم خود در سال جاری اشاره کرده است که اکثر آن‌ها به هوش مصنوعی مربوط می‌شوند.

بزرگ‌ترین محصولات و اتفاقات گوگل در سال 2023

در این پست گوگل از هوش مصنوعی Gemini به‌عنوان بزرگ‌ترین اقدام خود در سال 2023 یاد کرده است. غول فناوری توضیح می‌دهد که Gemini «گام بعدی در زمینه مفیدتر کردن هوش مصنوعی برای همه» محسوب می‌شود و به‌همین دلیل آن را به‌صورت چندوجهی ساخته است، یعنی می‌تواند اطلاعات مختلفی از جمله متن، صدا و ویدیو را درک کند.

جایگاه دوم لیست به Bard تعلق دارد و گوگل درباره آن می‌نویسد:

«بارد از زمان راه‌اندازی به‌طور قابل‌توجهی گسترش پیدا کرده است: نحوه کدنویسی را یاد گرفت، قابلیت‌های بصری به آن اضافه شد و دسترسی به آن در سراسر جهان نیز گسترش یافت و به برنامه‌ها و سرویس‌های بیشتری اضافه شد.»

سومین مورد از سه اقدام بزرگ گوگل در سال 2023 به Search Generative Experience یا SGE مربوط می‌شود، تجربه که از هوش مصنوعی کمک می‌گیرد و باعث می‌شود تا کاربران به روش‌های سریع‌تر و آسان‌تری موضوعات موردنیاز خود را درک کنند.

گو‌گل پس از آن به انتشار اندروید 14 و به‌روزرسانی‌های مختلفی که برای آن ارائه شده اشاره می‌کند. حتی در این زمینه نیز غول فناوری به اضافه‌شدن قابلیت‌های هوش مصنوعی به سیستم عامل موبایل خود اشاره کرده است:

«ما همچنین Magic Compose را به‌صورت بتا راه‌اندازی کرده‌ایم، ابزار هوش مصنوعی Google Messages که به شما کمک می‌کند کلمات مناسبی را انتخاب کنید.»

رتبه پنجم لیست نیز به گوشی‌های پیکسل سال 2023 مربوط می‌شود، یعنی پیکسل فولد، پیکسل 7a، پیکسل 8 و 8 پرو. گوگل همچنین اشاره می‌کند:

«پیکسل 8 پرو همچنین اولین گوشی هوشمند مجهز به هوش مصنوعی است که اکنون از Gemini Nano برای ارائه قابلیت‌های جدیدی مانند Summarize در برنامه Recorder استفاده می‌کند.»

فهرست گوگل به همین صورت ادامه پیدا می‌کند و سایر موضوعات آن مواردی از جمله رشد خانواده گوشی‌های پیکسل، لپ‌تاپ‌های کروم‌بوک پلاس و ارائه راه‌های جدید برای اندازه‌گیری سلامت را شامل می‌شود.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی