ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

انتروپیک OpenAI
استراتژی رشد

هیئت‌مدیره OpenAI پس از اخراج سم آلتمن، پیشنهاد ادغام با استارتاپ انتروپیک را داده بود

گزارشی تازه می‌گوید هیئت‌مدیره OpenAI پس از اخراج سم آلتمن به مدیرعامل انتروپیک پیشنهاد کرده بود که این دو شرکت باهم ادغام شوند.

ایمان صاحبی
نوشته شده توسط ایمان صاحبی | ۳۰ آبان ۱۴۰۲ | ۱۲:۰۰

هیئت‌مدیره OpenAI ظاهراً پس از اخراج «سم آلتمن»، با مدیرعامل استارتاپ هوش مصنوعی انتروپیک، درباره جانشینی او گفت‌وگو و حتی احتمال ادغام این دو استارتاپ را مطرح کرده بودند. بااین‌حال، مدیران انتروپیک که تا سال 2020 در OpenAI حضور داشتند، به این پیشنهاد پاسخ منفی دادند.

براساس گزارش وب‌سایت اینفورمیشن، دو منبع آگاه مدعی شده‌اند که هیئت‌مدیره OpenAI با «داریو آمودی»، مدیرعامل انتروپیک، صحبت کرده و پیشنهاد نشستن روی صندلی مدیرعاملی این شرکت را داده بودند. آن‌ها ظاهراً حتی برای جلب نظر او پیشنهاد داده بودند که OpenAI با انتروپیک ادغام شود، اما در هر دو مورد با جواب رد مواجه شدند.

پیشنهاد ادغام OpenAI و انتروپیک به در بسته خورد

این گزارش در شرایطی منتشر می‌شود که OpenAI روز جمعه از برکناری سم آلتمن از سمت مدیرعاملی این شرکت خبر داد. در آن بیانیه اعلام شد که «میرا موراتی» مدیرعامل موقت OpenAI می‌شود، اما ظاهراً موراتی هم حامی بازگشت آلتمن بود و با نظرات هیئت‌مدیره همسو نبود.

داریو آمودی

درنهایت دیروز اعلام شد که مدیرعامل موقت جدید OpenAI «امت شیر»، هم‌بنیان‌گذار توییچ خواهد بود. ظاهراً تلاش‌ها برای جلب رضایت داریو آمودی به در بسته خورده بود و هیئت‌مدیره درنهایت امت شیر را به‌عنوان جانشین سم آلتمن انتخاب کرد. البته او همچنان با عنوان مدیرعامل موقت OpenAI در این شرکت فعالیت خواهد کرد.

هم‌بنیان‌گذاران انتروپیک تا سال 2020 از مدیران OpenAI بودند، اما سرانجام به‌خاطر اختلافاتی که با دیگر مدیران این شرکت بر سر ایمنی هوش مصنوعی و مدیریت پروژه‌ها داشتند، از این شرکت خارج شدند و استارتاپ خود را تأسیس کردند.

انتروپیک حالا موفق به جذب سرمایه‌گذاری‌های عظیمی از سمت گوگل و آمازون شده است. این شرکت با مدل هوش مصنوعی Claude در بازار با مدل‌های هوش مصنوعی GPT رقابت می‌کند و انتظار می‌رود که در آینده به یکی از بازیگران بزرگ این حوزه تبدیل شود.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی