ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

ایلان ماسک و سم آلتمن
استراتژی رشد

سم آلتمن: فکر می‌کردم ایلان ماسک با رؤیاهای OpenAI همدلی بیشتری داشته باشد

سم آلتمن با حضور در یک پادکست، درباره شکایت ایلان ماسک و نام OpenAI صحبت‌هایی داشته است.

آزاد کبیری
نوشته شده توسط آزاد کبیری | ۱ فروردین ۱۴۰۳ | ۱۰:۰۰

«سم آلتمن»، مدیرعامل OpenAI، با حضور در پادکستی درباره موضوعات مختلف ازجمله شکایت اخیر «ایلان ماسک» صحبت کرد. آلتمن می‌گوید که انتظار داشت ایلان ماسک همدلی بیشتری با رؤیاهای OpenAI داشته باشد. ماسک گفته است که این شرکت از هدف اولیه خود یعنی متن‌باز بودن دور شده و باید اسم آن را ClosedAI گذاشت. آلتمن نیز گفته است اگر می‌توانست به گذشته برگردد، نام دیگری برای OpenAI انتخاب می‌کرد.

سم آلتمن با حضور در پادکست لکس فریدمن گفت که انتظار همدلی بیشتری از ایلان ماسک برای رؤیاهای OpenAI داشته است. او می‌گوید:

«مدت زیادی نمی‌گذرد که ایلان دیوانه‌وار درباره پرتاب موشک صحبت می‌کرد درحالی که مردم به این فکر می‌خندیدند، بنابراین فکر می‌کردم او همدلی بیشتری با این موضوع [رؤیاهای OpenAI] داشته باشد.»

ایلان ماسک در شکایت خود از این شرکت که خود به تأسیس آن کمک کرده، ادعا می‌کند که OpenAI از هدف و مأموریت غیرانتفاعی خود دور شده و برای مثال کد منبع مدل‌های هوش مصنوعی آن بسته است.

مشاجره ایلان ماسک و سم آلتمن برای OpenAI

ایلان ماسک مدتی پیش در پستی نوشت که اگر OpenAI نام خود را به ClosedAI تغییر دهد، از شکایت خود منصرف می‌شود. آلتمن حالا در این پادکست گفته است که چنین رفتارهایی برای یک فرد سازنده مناسب نیست. البته او می‌گوید که به ایلان ماسک به عنوان یکی از سازندگان بزرگ حال‌حاضر دنیا احترام می‌گذارد.

آلتمن درباره نام OpenAI نیز صحبت‌هایی داشته است. او می‌گوید که اگر بتواند به گذشته برگردد، نام دیگری برای OpenAI انتخاب خواهد کرد. به‌نظر او، این نام ممکن است برای یک شرکت هوش مصنوعی مناسب نباشد. همچنین اگرچه فناوری این شرکت ممکن است کاملاً متن‌باز نباشد، اما به شیوه‌های دیگری می‌توان آن را باز تلقی کرد.

همچنین آلتمن می‌گوید که وقتی این استارتاپ تازه شروع به کار کرده بود، او و همکارانش کاملاً نمی‌دانستند که کار آن‌ها قرار است به چه چیزی منتهی شود. آن‌ها فقط با این فکر شروع به کار کردند که می‌خواستند یک آزمایشگاه تحقیقاتی داشته باشند و هیچ ایده‌ای درباره اینکه این فناوری قرار است چگونه پیش برود، نداشتند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (1 مورد)
  • peyman17
    peyman17 | 4 هفته قبل

    متن باز بودن هدف اولیه شرکت بوده حتی از اسمش هم مشخصه ولی خب ...

مطالب پیشنهادی