ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

اسپیس ایکس
استراتژی رشد

ایلان ماسک از انتقال اسپیس ایکس به تگزاس خبر داد؛ مقابله با حکم قاضی دادگاه؟

ماسک همچنین به شرکت‌هایی که در دلاور ثبت شده‌اند پیشنهاد کرد که در اسرع وقت از آن خارج شوند.

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۲۶ بهمن ۱۴۰۲ | ۱۴:۰۰

ایلان ماسک اعلام کرد که خانه قانونی شرکت فضایی اسپیس ایکس (SpaceX) خود را اکنون از ایالت دلاور (Delaware) آمریکا به تگزاس منتقل کرده است.

ماسک با ارسال یک پست جدید در ایکس نوشت:

«اسپیس ایکس حوزه قانونی خود را از دلاور به تگزاس منتقل کرد! اگر شرکت شما هنوز در دلاور ثبت شده است، توصیه می‌کنم در اسرع وقت به ایالت دیگری بروید.»

در حال حاضر شرکت‌های آمریکایی بزرگی، از جمله آمازون، در ایالت دلاور ثبت شده‌اند، که به داشتن مالیات سبک معروف است.

مقابله ایلان ماسک با حکم قاضی دادگاه دلاور؟

ثروتمندترین فرد جهان در حالی به تغییر خانه قانونی اسپیس ایکس از دلاور اشاره کرده است که ماه گذشته، قاضی این ایالت بسته مالی 55.8 میلیارد دلاری (44 میلیارد پوند) ماسک از تسلا را باطل کرده بود. به دنبال همین موضوع، دو هفته پیش، ماسک گفت که سهامداران شرکت تسلا نیز درباره تغییر خانه قانونی خود به تگزاس رأی خواهند داد. شرکت کاشت تراشه مغزی او، یعنی نورالینک (Neuralink) نیز اخیراً خانه قانونی خود را به ایالت نوادا (Nevada) منتقل کرده است.

ماسک اوایل این ماه میلادی در ایکس نظرسنجی را برگزار کرد که طی آن 87 درصد از پاسخ‌دهندگان به تغییر مورد اشاره برای شرکت تسلا واکنش مثبت نشان داده بودند.

سهامداران تسلا بسته مالی 55.8 میلیارد دلاری که در نهایت باعث تنش بین ایلان ماسک و ایالت دلاور شده است را در سال 2018 تصویب کردند و قرار بود پس از رسیدن به نقاط عطف خاصی به او اعطا شود. قاضی «کتلین مک‌کورمیک» حکم داده بود که این مبلغ به اشتباه محاسبه شده است و با این شرایط، هیئت‌مدیره تسلا باید پیشنهاد جدیدی به مدیرعاملش ارائه کند.

همچنین باید اشاره کرد که بسته مذکور یکی از بزرگ‌ترین معامله‌ها در تاریخ شرکت‌هاست که باعث شد ایلان ماسک به یکی از ثروتمندترین افراد جهان تبدیل شود. با توجه به این موضوع، گفته شده است که اگر این حکم پس از درخواست تجدیدنظر به نتیجه برسد، ثروت ماسک با تهدید جدی روبه‌رو خواهد شد و بدون گزینه‌های موجود در آن بسته، ماسک ممکن است به سومین مرد ثروتمند جهان تبدیل شود.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی