ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تولد دوقلو
سلامت

پدیده‌ای نادر: یک زن باردار از دو رحم در داخل بدن خود،‌ دوقلو به دنیا آورد

یک زن آلابامایی به‌تازگی بعد از مجموع 20 ساعت زایمان، دوقلوهای خود را از دو رحم در داخل بدنش به دنیا آورد.

تینا پورشاهید
نوشته شده توسط تینا پورشاهید | ۵ دی ۱۴۰۲ | ۱۴:۰۰

یک زن آمریکایی در ایالت آلاباما هفته گذشته در بیمارستان بیرمنگام (UAB)، بعد از مجموع 20 ساعت زایمان، نوزادان دوقلو خود را از دو رحم در بدنش به دنیا آورد. این مورد بسیار نادر حالا در سطح جهانی خبرساز شده است.

این زن آلابامایی، فرزندان سوم و چهارم خود را که در دو رحم وی رشد کرده بودند، روز سه‌شنبه و چهارشنبه هفته گذشته در بیمارستانی در آلاباما در هفته 39 بارداری به‌دنیا آورد.

وی اوایل سال جاری متوجه شد که در هر دو رحم خود باردار است و درنهایت پس از 29 هفته بارداری صاحب دو فرزند دختر شد. فرزندان وی اولین دوقلوهایی هستند که با فاصله یک روز از یکدیگر متولد می‌شوند.

تولد نوزادان دوقلو از دو رحم یک زن باردار

دکتر «شوتا پاتل»، متخصص زنان و زایمان می‌گوید این زن دارای دو رحم است و در هر رحم یک نوزاد قرار داشت. زمانی که اولین نوزاد به دنیا آمد، همه در اتاق زایمان شادی کردند. اما هنوز نوزاد دیگری باید به دنیا می‌آمد و این زن در طول 20 ساعت دو زایمان داشت.

ابتدا نوزاد اول از رحم سمت چپ متولد شد و سپس نوزاد دوم با فاصه حدود یک روز در رحم سمت راست به‌دنیا آمد. زمانی که نوزاد دوم متولد شد، مادر در حال شیردادن به نوزاد اول بود. نوزاد اول متولد 19 دسامبر و نوزاد دوم متولد 20 دسامبر است.

پزشکان می‌گویند با اینکه دو نوزاد از دو رحم متفاوت متولد شده‌اند، اما دوقلو محسوب می‌شوند. مطالعات نشان می‌دهد احتمال تولد نوزاد در دو رحم در بدن یک نفر حدود یک در دو میلیارد است و به همین دلیل، این پدیده بسیار نادر محسوب می‌شود. اکنون هر دو نوزاد کاملاً سالم هستند و همه شرایط طبیعی است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی