ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

آنتونی فاوچی
سلامت

شهادت مشاور ارشد دولت آمریکا در زمینه کرونا: فاصله‌گذاری 1.8 متری برپایه شواهد علمی نبود

«آنتونی فاوچی»، مشاور سابق دولت آمریکا در مورد ویروس کرونا می‌گوید فاصله‌گذاری اجتماعی بر مبنای کارآزمایی بالینی نبود.

ایمان صاحبی
نوشته شده توسط ایمان صاحبی | ۲۰ خرداد ۱۴۰۳ | ۱۳:۰۰

جهان در دوران همه‌گیری ویروس کرونا با شرایط بحرانی و پیچیده‌ای مواجه شد و در طول آن دوره تصمیماتی اتخاذ گردید که موافقان و مخالفان خاص خودش را داشت. «آنتونی فاوچی»، مدیر سابق مؤسسه ملی آلرژی و بیماری‌های عفونی و مشاور پزشکی ارشد سابق «دونالد ترامپ» اخیراً در مجلس نمایندگان آمریکا حاضر شد تا درباره برخی از تصمیمات در آن برهه پاسخگو باشد.

براساس گزارش‌ها، فاوچی در جلسه کمیته نظارت و مسئولیت‌پذیری مجلس نمایندگان آمریکا اعلام کرد که فاصله‌گذاری اجتماعی 1.8 متری (6 پایی) بین افراد که مرکز کنترل و پیش‌گیری از بیماری‌ها آن را توصیه کرده بود، پشتوانه کارآزمایی بالینی نداشته است. این مسئله در شرایطی بیان شد که پیش‌تر گفته می‌شد شیوه‌نامه‌های مربوط به کرونا مبتنی بر علم بوده است.

شهادت مشاور ارشد دولت آمریکا در زمینه همه‌گیری ویروس کرونا

فاوچی در پاسخ به توصیه فاصله‌گذاری 1.8 متری گفت این قضیه ارتباط خاصی به او ندارد چرا که او چنین توصیه‌ای نکرده است. او در جلسه اخیر همچنین گفته‌های قبلی خود در جلسه استماع ماه ژانویه را تصریح کرد و گفت شواهد علمی اندکی نیاز به استفاده از ماسک برای کودکان در محیط‌های عمومی و مدارس را حمایت می‌کردند.

او گفت مطالعه‌ای درباره استفاده از ماسک در کودکان انجام نشده بود، و امکان انجام مطالعه در آن زمان وجود نداشت، چون روزانه 4 تا 5 هزار آمریکایی درحال مرگ بودند و باید به‌سرعت به همه‌گیری پاسخ داده می‌شد. بااین‌حال، فاوچی در مجلس نمایندگان اذعان کرد که برخی مطالعات اثرات منفی استفاده از ماسک توسط کودکان در مدارس را نشان داده است.

فاوچی در جلسه اخیر گفت برخی از تدابیر پیش‌گیرانه برای کرونا احتمالاً افراطی بوده و پیامدهای آسیب‌زننده‌ای داشته است. او گفت بسیار بسیار واضح است که مقامات بهداشت عمومی در آینده باید اثرات منفی ایده‌های بحث‌برانگیز مثل الزام به استفاده از ماسک را در نظر بگیرند، و ببینند که در دفعات بعدی چگونه می‌توانیم بهتر عمل کنیم.

مدیر سابق مؤسسه ملی آلرژی و بیماری‌های عفونی آمریکا در طول این جلسه اتهامی را که می‌گفت او سعی کرده احتمال پیدایش ویروس کرونا در آزمایشگاه را مخفی کند، رد کرد. او توضیح داد: «من به‌طور خیلی خیلی روشن چندین بار اعلام کردم که فکر نمی‌کنم ایده وجود (نشت) آزمایشگاهی ذاتاً یک تئوری توطئه باشد.»

در بخشی از این جلسه «مارجری تیلور گرین»، نماینده جمهوری‌خواه مدرک پزشکی آنتونی فاوچی را زیر سؤال برد و گفت او را با عنوان «آقا» به‌جای «دکتر» خطاب می‌کند. فاوچی سال‌ها مدیریت مؤسسه ملی آلرژی و بیماری‌های عفونی آمریکا را برعهده داشت و در سال 2020 به کارگروه ویژه کرونا در کاخ سفید پیوست. او نهایتاً در سال 2022 از سمت خود کناره‌گیری کرد.

فاوچی در بخش دیگری از این جلسه گفت تهدیدهای جانی زیادی را علیه خود و سه دخترش دریافت کرده است و چند نفر به‌دلیل همین تهدیدها دستگیر شده‌اند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (1 مورد)
  • COOLBOY
    COOLBOY | ۲۰ خرداد ۱۴۰۳

    اخبار زرد و جهت دار زیادی بیرون میاد که متاسفانه گاهی شما هم بدون تحقیق فقط آنها رو میارید و ترجمه میکنید. ویدیو کاملش هست، درست ترش اینجوری که در این جلسه از چند مریضی دیگه که شیوه و مکانیزم مشابه داشتن رو اسم برد که قبلاً تحقیقات علمی در مورد آنها این فاصله رو موثر نشان داده بود. گفت در مورد کرونا به خاطر وضعیت و سرعتی که داشت نمیتونستن منتظر این تحقیقات باشن که مدت زیادی طول میکشید، برای همین از همان دستور العمال های مشابه قبلی استفاده کردن، برای همین این دستورالعمل در مورد کرونا بر اساس تحقیق علمی نبود.
    و البته منظورش این نبود که بی تاثیر و الکی بود این کار. فقط داشت میگفت که تمام عکس العمل شون کاملاً بر اساس تحقیقات روی کرونا نبوده. ولی چاره دیگه ای هم نداشتن. جوری که شما و خیلی از سایت های دیگه فقط یک تیکه اش رو ترجمه میکنید معنی اش رو کاملاً عوض میکنه

مطالب پیشنهادی