ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

سلامت

181 نفر در رویداد مرکز کنترل و پیش‌گیری از بیماری‌های آمریکا به کرونا مبتلا شدند

مرکز کنترل و پیش‌گیری از بیماری‌های آمریکا اخیراً رویدادی را در آتلانتا برگزار کرده بود که طی آن حداقل 181نفر به کرونا مبتلا شدند.

ایمان صاحبی
نوشته شده توسط ایمان صاحبی | ۱۱ خرداد ۱۴۰۲ | ۱۸:۰۰

مرکز کنترل و پیش‌گیری از بیماری‌های آمریکا (CDC) در ماه آوریل کنفرانسی به‌نام EIS را در آنتلانتای جورجیا برگزار کرد و میزبان 1800 نفر شرکت‌کننده بود. حالا در گزارشی اعلام شده است که حداقل 181 نفر در این رویداد به کرونا مبتلا شده‌اند.

کنفرانس EIS امسال برای اولین‌بار از سال 2019 به بعد به‌صورت حضوری در بازه زمانی 24 تا 27 آوریل در هتلی در آتلانتا برگزار شد. بااین‌حال، در روز آخر این رویداد اعلام شد که آزمایش کووید چند نفر از شرکت‌کنندگان مثبت شده است. در نتیجه، یکی از کارگاه‌های آموزشی لغو و به افراد بیمار پیشنهاد شد که تا پایان دوره بیماری در این هتل باقی بمانند.

ولی در روزهای پس از پایان رویداد، CDC گزارش‌هایی را درباره افزایش شمار مبتلایان دریافت کرد. به‌دنبال این اتفاق، این مرکز تحقیقی را پیرامون وضعیت شرکت‌کنندگان انجام داد. حالا گزارش مفصل‌تری در این باره منتشر و اعلام شده است که در مجموع 181 نفر (یا 13 درصد از افرادی که پرسش‌نامه CDC را پر کرده بودند) به کرونا مبتلا شده‌اند.

کرونا همچنان حتی گریبان CDC را می‌گیرد

این گزارش می‌گوید تقریباً همه شرکت‌کنندگان (1435 نفر یا 99.4 درصد از افراد) حداقل یک دوز واکسن زده بودند. اما 70 درصد آن‌ها بدون ماسک در این کنفرانس حاضر شده بودند. CDC می‌گوید این کنفرانس زمانی برگزار شد که نرخ سرایت بیماری پایین بود و ازاین‌رو، به افراد توصیه نشده بود که ماسک بزنند.

مرکز کنترل و پیش‌گیری از بیماری‌ها می‌گوید هیچ‌کدام از افرادی که در این رویداد کرونا گرفتند، بستری نشدند، اما 49 نفر (27 درصد از آن‌ها) داروی ضدویروسی مصرف کردند. CDC در گزارش خود نتیجه گرفته است که ترکیب واکسیناسیون، درمان‌های ضدویروسی و ایمنی طبیعی باعث شده است که افراد دچار حالت‌های وخیم این بیماری نشوند.

این مرکز حالا به شرکت‌کنندگان رویداد بعدی خود که در ماه ژوئن برگزار می‌شود، پیشنهاد کرده است که ماسک بزنند و در صورت امکان تست کرونا سریع به‌همراه داشته باشند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی