ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

ایلان ماسک
میان رشته ای

از ایلان ماسک به‌‌خاطر «نئونازی» خواندن یک جوان 22 ساله شکایت شد

این جوان 22 ساله با اشاره به پست‌های ایلان ماسک که در آن‌ها او را یک نئونازی خوانده است، از میلیاردر مالک ایکس شکایت کرد.

از ایلان ماسک، مالک میلیارد شبکه اجتماعی ایکس، به‌دلیل نئونازی خواندن یک مرد شکایت شده است. «بن برودی» 22 ساله که این شکایت را ثبت کرده، ماسک را متهم کرده که در تابستان امسال با انتشار پست‌های گمراه‌کننده‌ای در مورد درگیری نئونازی‌ها، به او چنین تهمتی زده است.

در ماه ژوئن، درگیری بین دو گروه با سیاست‌های راست تندرو شکل گرفت. به‌زودی ویدیوهای این درگیری در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد و کاربران به‌اشتباه ادعا کردند که یکی از این افراد یک مأمور فدرال است و سعی کردند که او را شناسایی کنند. برودی به‌اشتباه به‌عنوان مردی که در ویدیو حضور داشت، شناسایی شد و ماسک با پاسخ‌دادن به چنین ادعاهایی در شبکه اجتماعی ایکس، آن‌ها را در معرض دید بیش از 147 میلیون فالوور خود قرار داد.

شکایت از ایلان ماسک

در 27 ژوئن، ماسک به پستی که حاوی ویدیویی از این درگیری بود پاسخ داد و ادعا کرد که برودی بخشی از یک عملیات «پرچم دروغین» بوده است. او در پست خود که هنوز حذف نشده، نوشت:

«به‌نظر می‌رسد یکی از آن‌ها دانشجوی کالج است (که می‌خواهد به دولت بپیوندد) و دیگری شاید یکی از اعضای جنبش انتیفا (Antifa) باشد، اما با تمام این وجود، احتمالاً همه آن‌ها یک عملیات پرچم دروغین است.»

با وجود این اتفاقات، اکنون «مارک بنکستون»، وکیل برودی، در شبکه اجتماعی ایکس نوشته است:

«بدنام‌شدن توسط شخصی به معروفیت ماسک تجربه‌ای کاملاً دلهره‌آور است و بن را حیرت‌زده، سرگردان و نسبت به عواقب آن در آینده نگران کرده است.»

الکس جونز و ایلان ماسک

برودی در شکایت خود ادعا کرده که به‌دلیل کمپین آزار و اذیتی که توسط پست‌های ایلان ماسک شکل گرفته و او در آن‌ها به‌عنوان یک نئونازی شناخته شده است، مجبور شده تا همراه با خانواده‌اش، خانه خود را ترک کند.

بنکستون قبلاً در پرونده‌ای علیه «الکس جونز» وکالت والدین دو دانش‌آموز «دبستان سندی هوک» را بر عهده داشته است. جونز که یک مستندساز و تئوری پرداز توطئه آمریکایی است، به‌دروغ ادعا کرده بود که حادثه تیراندازی دبستان سندی هوک در سال 2012 هرگز اتفاق نیفتاده است. در‌نهایت، بنکستون موفق شد 45 میلیون دلار غرامت از جونز دریافت کند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی