ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

جت بوئینگ
میان رشته ای

اولین پرواز جت آموزشی T-7A Red Hawk نیروی هوایی آمریکا با موفقیت انجام شد [تماشا کنید]

جت آموزشی T-7A Red Hawk در اولین پرواز خود یک ساعت و سه دقیقه در آسمان‌ها پرسه زد.

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۱۱ تیر ۱۴۰۲ | ۲۰:۰۰

بوئینگ با همکاری نیروی هوایی ایالات‌متحده آمریکا (USAF)، اولین پرواز جت آموزشی T-7A Red Hawk متعلق به نیروی هوایی را به پایان رساند.

جت آموزشی T-7A Red Hawk در اولین پرواز خود موفق شد به مدت یک ساعت و سه دقیقه با کمک سرگرد نیروی هوایی ایالات‌متحده، «برایس ترنر» و خلبان آزمایشی ارشد بوئینگ، «استیو اشمیت»، پرواز کند. USAF درمجموع پنج جت T-7A Red Hawk برای آموزش توسعه داده است تا بتواند قبل از توسعه نسخه نهایی این جت که Red Hawk نام دارد، آزمایش‌های لازم را انجام دهد. این پنج جت توسط فرماندهی واحد آموزش و آموزش‌هوایی نیروی هوایی مورد استفاده قرار خواهند گرفت.

در ویدیوی زیر می‌توانید آغاز پرواز آزمایشی جت بوئینگ را مشاهده کنید:

ساخت جت T-7A Red Hawk توسط بوئینگ

T-7A Red Hawk تحت یک قرارداد 9.2 میلیارد دلاری توسط بوئینگ و شرکت خودروسازی سوئدی ساب (Saab) ساخته شده و یکی از بزرگ‌ترین برنامه‌های دفاعی ایالات‌متحده است. همچنین این جت‌های آموزشی می‌توانند به یک نوع جنگنده سبک نیز تبدیل شوند.

بخش عقبی و دم هواپیما به رنگ قرمز طراحی شده است. دلیل انتخاب این رنگ، به‌احترام گروهی از خلبانان نظامی آمریکایی آفریقایی به نام «هوانوردان توسکگی» است که در جنگ جهانی دوم جنگیده‌اند.

علاوه بر قابلیت‌های آموزشی، طراحی معماری باز و سیستم دیجیتال T-7A Red Hawk به آن اجازه می‌دهد تا علاوه بر جنگنده‌ها، بمب‌افکن‌ها را نیز شبیه‌سازی کند و تهدیدات و فناوری‌های درحال تکامل را شناسایی نماید.

سرهنگ «کرت کاسل»، مدیر برنامه T-7A Red Hawk نیروی هوایی ایالات‌متحده می‌گوید:

«این آزمایش برای تمام تیم هیجان‌انگیز است. طراحی دیجیتال Red Hawk همراه با قابلیت‌های آموزشی پیشرفته آن، آموزش نسل بعدی خلبانان جنگنده و بمب‌افکن‌ها را به‌شدت بهبود می‌بخشد.»

این جت موفق شده است تا در عرض 36 ماه تأییدیه آزمایش پرواز خود را دریافت کند. همچنین T-7A جایگزین هواپیماهای قدیمی T-38 نیروی هوای خواهد شد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی