ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

نیروی هوایی
میان رشته ای

نیروی هوایی آمریکا سنسور GhostEye MR را در برابر حملات موشکی آزمایش کرد

این سنسور باعث افزایش دامنه و پوشش سیستم موشکی NASAMS می‌شود.

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۲۲ دی ۱۴۰۲ | ۲۰:۰۰

شرکت Raytheon، سنسور جدیدی با نام GhostEye MR را برای سیستم موشکی NASAMS آزمایش کرده است. این حسگر که توسط Raytheon، یکی از زیرمجموعه‌های دفاعی پیشرو RTX با همکاری آزمایشگاه تحقیقاتی نیروی هوایی ایالات‌متحده ساخته شده است، باعث افزایش دامنه و پوشش NASAMS می‌شود.

NASAMS یک سیستم دفاع هوایی اثبات‌شده است که می‌تواند در برابر هواپیماها، پهپادها و موشک‌های کروز دشمن مقابله کند. همانطور که اشاره شد، GhostEye MR دامنه و پوشش این سیستم را افزایش می‌دهد.

افزایش قابلیت‌های نیروی هوایی آمریکا با سنسور GhostEye MR

GhostEye MR در طول آزمایش خود، با کنسول دفاع هوایی NASAMS و مرکز فرماندهی و کنترل BC3 که توسط نیروی هوایی ایالات‌متحده کنترل می‌شود، ادغام شد. این رادار می‌تواند اهداف زنده را در فواصل طولانی‌تر با دقت بیشتری شناسایی و ردیابی کند و همچنین گزینه‌های بیشتری را در اختیار سیستم‌های دفاعی قرار می‌دهد.

«جیم سیموندز»، مدیر برنامه دفاع هوایی پایگاه هوایی نیروی هوایی ایالات‌متحده، می‌گوید:

«این آزمایش نشان داد که GhostEye MR یک حسگر مناسب برای سیستم‌های دفاع هوایی و موشکی یکپارچه است. رادار به وضوح توانایی خود در استقرار سریع و شناسایی و ردیابی اهداف زنده را در بردهای طولانی‌تر نشان داده است و زمان توقف و تصمیم‌گیری اپراتور را افزایش می‌دهد.»

«تام لالیبرتی»، رئیس سیستم‌های دفاع هوایی و زمینی، نیز با اشاره به موفقیت این آزمایش گفت که GhostEye MR به‌خوبی می‌تواند نیازهای نیروهای هوایی ایالات متحده را برآورده کند. به گفته او درحال‌حاضر پایگاه‌های هوایی کشورهای سراسر جهان با تهدیدات متفاوتی روبه‌رو هستند و این رزمایش گام مهمی در جهت ایجاد یک قابلیت یکپارچه برای پدافند هوایی است.

GhostEye MR بخشی از سنسورهای GhostEye شرکت Raytheon محسوب می‌شود که باعث افزایش پوشش دامنه و ارتفاع NASAMS می‌شود. این رادار همچنین با سنسور دفاع موشکی و هوایی لایه پایین (LTAMDS)، رادار جدیدی که توسط Raytheon برای ارتش ایالات‌متحده توسعه یافته است، مورد استفاده قرار می‌گیرد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (1 مورد)
  • Ali Hatami
    Ali Hatami | ۲۳ دی ۱۴۰۲

    به هر حال بعد از شکست مفتضحانه پاتریوت توسط پهپاد های یمنی بایدم چیزای جدید تست کنه...

مطالب پیشنهادی