ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

پورتال نیویورک و دوبلین
میان رشته ای

پورتال پخش زنده نیویورک و دوبلین به‌دلیل رفتار نامناسب مردم موقتاً بسته شد

این دو پورتال شبیه به لنز هستند و هدف آن‌ها نیز ایجاد تعامل میان مردم دو شهر نیویورک و دوبلین به‌صورت 24 ساعته بوده است.

آزاد کبیری
نوشته شده توسط آزاد کبیری | ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ | ۱۴:۳۰

چند روز قبل در دو شهر دوبلین در ایرلند و نیویورک در آمریکا پورتال‌هایی نصب شد که مردم یک شهر می‌توانستند به‌صورت زنده مردم شهر دیگر را ببینند. البته این پورتال‌ها صدا را منتقل نمی‌کردند. اکنون باتوجه به رفتار نامناسب برخی افراد در هر دو شهر، این پورتال‌ها موقتاً بسته شدند.

براساس گزارش گاردین، مقامات دوبلین به‌دلیل رفتار غیرمناسب، به‌طور موقت پورتال ویدیویی زنده با نیویورک را تعطیل کردند. این دو پورتال شبیه به یک لنز هستند و هدف آن نیز تعامل مردم دو شهر به‌صورت 24 ساعته بود. در دوبلین، این پورتال رو‌به خیابان اصلی این شهر یعنی خیابان «اُ کانل» نصب شده است. پورتال نیویورک نیز در خیابان «برادوی» قرار دارد.

بسته‌شدن موقت پورتال شهرهای نیویورک و دوبلین

از زمان راه‌اندازی این پورتال‌ها در 8 می (19 اردیبهشت)، این پروژه به یک پدیده جنجالی تبدیل شده است. ظاهراً برخی از افراد در ایرلند به سمت این پورتال تخم‌‌مرغ پرتاب کرده‌ و یا تصاویری از سوختن برج‌های دوقلو نیویورک را به‌نمایش گذاشته‌اند؛ این رفتارها باعث شد نیویورک پست این پورتال را «درگاهی به جهنم» خطاب کند.

انتظار می‌رود این دو پورتال در چند روز آینده دوباره فعال شوند، اما ممکن است فعالیت آن دیگر 24 ساعته نباشد و زمان پخش زنده در ساعت 10 شب به وقت محلی قطع گردد.

البته در بیانیه شورای شهر نیویورک آمده است که اکثریت قریب به اتفاق افرادی که با این پورتال‌ها تعامل داشتند، رفتار مناسبی داشته‌اند. به‌عبارتی، اکثر مردم از هدف اصلی این سازه‌ها که «اتحاد عموم مردم جهان» است، به‌درستی استفاده کرده‌اند. بااین‌حال، رفتار نامناسب برخی افراد در این پورتال‌ها، در شبکه‌های اجتماعی بازخورد زیادی داشته است.

این پورتال توسط یک هنرمند لیتوانیایی به‌نام «بندیکتاس گیلیس» (Benediktas Gylys) ساخته شده‌ و هر سازه دارای یک نمایشگر با قطر 2.4 متر و وزن 3.5 تن است. البته دوبلین و نیویورک اولین شهرهایی نیستند که میزبان این پورتال‌ها شدند. پیش‌ازاین در سال 2021 اولین پورتال‌ها دو شهر ویلنیوس، پایتخت لیتوانی و لوبلین در لهستان را به یکدیگر وصل کردند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی