ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

بزرگترین ساختمان
میان رشته ای

بزرگ‌ترین نمایشگر LED کروی جهان در لاس وگاس [تماشا کنید]

این ساختمان دارای ارتفاع 111 متری و عرض 157 متری است و ساخت آن حدود 2.3 میلیارد دلار بودجه به همراه داشته است.

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۱۵ تیر ۱۴۰۲ | ۱۹:۰۰

بزرگترین ساختمان کروی شکل جهان که همچنین در نمای بیرونی خود دارای بزرگ‌ترین نمایشگر LED جهان است، اخیراً برای اولین بار با نمایش پیام Hello World به نمایش گذاشته شد.

ساختمان کروی شکل دارای ارتفاع 111 متری و عرض 157 متری است که با این وجود، حتی از ورزشگاه «اریکسون گلوب» یا Avicii Arena در سوئد (بزرگترین ساختمان کروی قبلی) نیز بزرگ‌تر است. ساخت این ساختمان حدود 2.3 میلیارد دلار بودجه نیاز داشته و فضای بیرونی LED آن تقریباً 54 هزار متر مربع است و تقریباً از 1.2 میلیون LED تشکیل شده است. همچنین نمای بیرونی ساختمان کاملاً قابل برنامه‌ریزی است و می‌توان تصاویر چشمگیری را از طریق آن به نمایش گذاشت.

بزرگترین ساختمان کروی جهان

از دیگر مشخصات این ساختمان می‌توان به ظرفیت 17600 صندلی یا به‌طور کلی 20 هزار بازدیدکننده برای کنسرت‌های بزرگ و همچنین مسابقات ورزشی مانند بوکس و هنرهای رزمی اشاره کرد. فضای داخلی آن هنوز به‌طور کامل نمایش داده نشده اما براساس رندری که از آن منتشر شده، دارای یک نمایشگر منحنی بزرگ خواهد بود که برای ارائه یک تجربه همه‌جانبه اطراف کاربران را می‌پوشاند.

فضای داخلی بزرگ‌ترین ساختمان کروی جهان

در بیانیه مطبوعاتی مربوط به این ساختمان کروی نوشته شده است:

«به‌عنوان بخشی از یک نمایش ویژه به مناسب روز استقلال ایالات متحده آمریکا، برای اولین بار، فضای بیرونی 54 هزار متر مربعی این ساختمان با LED کاملاً قابل برنامه‌ریزی خود - بزرگ‌ترین نمایشگر LED روی زمین - به‌طور کامل نمایش داده شد.»

بزرگترین ساختمان کروی جهان اکنون از نظر ساختاری کامل است و انتظار می‌رود در ماه سپتامبر با برگزاری کنسرت‌های گروه U2 افتتاح شود. این ساختمان در واقع بخشی از یک پروژه است که به موجب آن دو ساختمان کروی شکل بزرگ ساخته خواهد شد و همتای آن برای لندن برنامه‌ریزی شده است، اما به دلیل نگرانی وزیر دولت از آلودگی نوری، آینده آن فعلاً نامشخص به‌نظر می‌رسد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی